Cheb se stává součástí mezinárodní galerie pod širým nebem. Vznikne tu socha, která mluví o svobodě

Cheb – V parku v Kubelíkově ulici vyroste dílo, které nebude jen estetickým prvkem veřejného prostoru, ale i výzvou k zamyšlení. Město Cheb se zapojuje do mezinárodního sochařského projektu „VÁLKA, SVOBODA, UMĚNÍ“, jehož cílem je prostřednictvím současného umění otevřít dialog o hodnotách, na nichž stojí demokratická Evropa.

V rámci projektu, který propojuje česká a německá města do symbolické linie od Olomouce po Wunsiedel, bude v Chebu instalována monumentální skulptura německého sochaře Rainera Festa s názvem The Moonlight Plays in Two Worlds. Dílo připomínající kamennou nádobu se při každém dešti plní vodou až po okraj a vybízí k otázce: Která kapka bude tou poslední, než nádoba přeteče? Socha tak silně evokuje napětí mezi rovnováhou a její ztrátou, mezi nadějí a hrozbou.

Projekt si klade za cíl připomenout oběti válek, podpořit česko-německé vztahy a zpřístupnit současné umění široké veřejnosti. Cheb se díky této iniciativě stane součástí otevřené galerie pod širým nebem, která propojuje historii, kulturu a občanské hodnoty.

„Jsme hrdí, že se Cheb stal partnerem tohoto významného mezinárodního projektu. Dílo Rainera Festa nejen obohatí veřejný prostor, ale také připomene, jak důležité je nezapomínat na minulost a chránit hodnoty svobody a demokracie,“ uvedl místostarosta Chebu Michal Pospíšil.

Projekt „VÁLKA, SVOBODA, UMĚNÍ“ vzniká ve spolupráci organizace Sculpture Line, českých a německých partnerů a s podporou Česko-německého fondu budoucnosti. Instalace v Chebu je plánována na podzim tohoto roku.

Foto: cheb.cz

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.