Karlovarský kraj dnes spustil příjem žádostí o mimořádné příspěvky na jízdné v rámci integrované veřejné dopravy IDOK. Sleva ve výši 25 % je určena dětem od 6 do 15 let, mládeži ve věku 15–18 let, studentům od 18 do 26 let a seniorům nad 65 let. Podmínkou je vlastnictví týdenní nebo měsíční časové jízdenky platné na území Karlovarského kraje.
Jak o slevu požádat? Žádost lze podat elektronicky prostřednictvím formuláře dostupného na webových stránkách Karlovarského kraje. K žádosti je nutné přiložit naskenovanou nebo vyfocenou jízdenku zakoupenou v období od 1. července do 31. prosince 2025. Sleva bude proplacena zpětně formou daru na základě uzavření darovací smlouvy.
Co říkají představitelé kraje? „O slevách na jízdném jsme již veřejnost informovali a dnes nastává den, kdy mohou obyvatelé Karlovarského kraje žádat o poskytnutí této slevy formou daru. Věříme, že slevy pomohou rodičům dětí, žáků a studentů a také seniorům snížit zátěž s náklady spojenými s dojížděním,“ uvedla hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Dodala, že kraj chce tímto krokem nejen ulevit rodinným rozpočtům, ale také motivovat obyvatele k většímu využívání veřejné dopravy.
Pomoc s vyplněním žádosti „Protože žádosti je možné podávat pouze elektronicky, jsme připraveni pomoci těm, kteří by si případně s tímto postupem nevěděli rady. Stačí se obrátit na krajský úřad, kde jim bude k dispozici pověřený pracovník,“ doplnil náměstek hejtmanky pro oblast dopravy Martin Hurajčík.
Termíny a kontakty
- Podání žádostí: od 15. srpna 2025 do 31. ledna 2026
- Web pro podání žádosti zde.
- Infolinka: +420 601 214 191 (v provozu Po–Pá, 8:00–15:00)
Foto: Karlovarský kraj