Po deseti měsících obnovy se do hlavního sálu zámku Kynžvart vrátil vzácný obraz, který zobrazuje císaře Františka I. oděného v rouše velmistra Řádu zlatého rouna. Toto dvěstě let staré dílo prošlo náročnou restaurací, která oživila barvy na plátně i bohatě zdobený a zlacený rám z masivního dřeva.
Podle kastelána státního zámku Kynžvart, Ondřeje Cinka, nyní návštěvníci uvidí obraz ve stejném stavu, v jakém jej viděl kancléř Metternich, když si ho přivezl na zámek a pověsil na zeď. Pro něj to byl způsob, jak vyjádřit úctu k panovníkovi, kterýmu věrně sloužil po mnoho let.
Obraz, jehož autorství nese známý malíř Johann Baptiste von Lampi mladší, pochází z roku 1817. Metternich si obraz císaře objednal přímo pro hlavní sál zámku Kynžvart, kde od té doby visí. Po letech však dílo začalo být ve velmi špatném stavu.
Náklady na obnovu dosáhly půl milionu korun a samotný proces byl časově náročný. Plátno je velmi rozměrné a restaurátoři museli pracovat s maximální precizností. Nejprve odstranili původní retuše, aby co nejvíce zachovali autentičnost díla.
Císař František je na obraze zobrazen v nadživotní velikosti jako velmistr rytířského Řádu zlatého rouna. I další členové rodu Habsburků byli velmistry tohoto řádu. Ten, kdo byl obzvlášť vyzdvihnut, byl oceněn tímto prestižním vyznamenáním.
Kastelán Cink dodal, že Habsburkové tímto způsobem odměňovali nejvýznamnější osobnosti své doby. Mezi nositeli tohoto vyznamenání patřil také kancléř Metternich, jeho otec František Jiří a syn Richard. Tři generace tohoto rodu postupně obdržely Řád zlatého rouna, což dokazuje jejich postavení v rakouském císařství jako jedné z nejvyšších aristokratických rodin.