Císařské lázně mají za sebou úspěšný první rok po otevření

Karlovy Vary – Podle zprávy, kterou přinesl kraj jsou historické prostory Císařských Lázní velkým lákadlem. Během prvního roku od otevření našlo do těchto prostor cestu  90 tisíc návštěvníků. Za rok svého života ukázal prostor svůj potenciál. Od července mají být například rozšířené prohlídkové okruhy o mimořádnou trasu a aktuálně se pracuje i na zpřístupnění pozůstalosti karlovarského historika Stanislava Burachoviče.

Za dobu svého otevření dokázaly Císařské lázně získat řadu ocenění. Jejich posledním úspěchem je několik cen ze soutěže Stavby Karlovarského kraje. „Je to výsledek vynikající spolupráce našich zaměstnanců, pracovníků krajského úřadu. Bez nich bychom nebyli tam, kde teď jsme. Uplynulý rok byl pro nás nádherný, ale také náročný. Renovace prostor Císařských lázní nám připomíná důležitost zachování kulturního dědictví a zároveň nám umožňuje ocenit jeho jedinečnost a výjimečný design. Jsme rádi, že máme možnost se na tuto architektonickou perlu dívat jako na mistrovské dílo spojující historii s modernitou,“ uvedla ředitelka Císařských lázní Věra Simeth ve zprávě kraje.

Na své si v Císařských lázních přijdou všechny generace. Návštěvníci si kromě bohaté programové nabídky mohou vybrat z komentovaných prohlídek – Skrz naskrz Císařskými lázněmi, Císařská koupelna: příběh luxusu, či navštívit hrané prohlídky s Viktorem Braunreiterem. V květnu tohoto roku navíc byla otevřena stálá expozice „3 světy“ a během tohoto měsíce byla nainstalována opona v hlavním sále – Atriu. V létě budou prostory patřit dětem v rámci příměstského tábora pod taktovkou Viktora Braunreitera. Od podzimu se Císařské lázně stanou již natrvalo sídlem Karlovarského symfonického orchestru. Příští rok pak oslaví památka neuvěřitelných 130 let své existence. Foto a info zveřejnil na svých sítích Karlovarský kraj

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.