Aplikace záchranka má Karlovarský kraj jako oficiálního partnera – udělejte si prázdniny bezpečnější

Karlovy Vary – Jedinečná aplikace, která dává klid rodinám, seniorům, sportovcům, turistům rozšiřuje spolupráci s Karlovarským krajem. Kraj se tak přidává k oficiálním partnerům aplikace a nabídne obyvatelům regionu užitečný nástroj, jenž je nyní bude varovat také v krizových situacích a občané tak budou mít k dispozici všechny funkcionality aplikace Záchranka garantované v plné míře. Záchranku ve svém mobilním telefonu má již 2,7 milionu uživatelů v rámci České republiky.

Aplikace Záchranka funguje v Karlovarském kraji už od roku 2016, a to jako tlačítko první pomoci pro přivolání zdravotnické záchranné služby, horských a vodních záchranářů. Za osm let si tak na tomto území přivolalo prostřednictvím aplikace pomoc více než 4000 lidí. Nyní Kraj navázal na dobré zkušenosti z Karlových Varů a Sokolova a svou podporou zajistil, že aplikaci Záchranka budou moci v plné míře využívat všichni obyvatelé Karlovarského kraje.

Karlovarští radní se tak připojili k jihomoravským a pardubickým, také tamní samosprávy rozhodly o tom, že integrují aplikaci Záchranka do svého krizového řízení a budou jejím prostřednictvím zajišťovat nejen možnost obyvatel přivolat si rychle a efektivně první pomoc, ale také informovat o život či zdraví ohrožujících událostech, a to díky nástroji Varovná upozornění, který formou notifikace v aplikaci každého uživatele doplňuje další zákonné způsoby varování a informování obyvatel.

„V praxi se takzvaná varovná upozornění osvědčila například při povodňových stavech v Sokolově nebo při dlouhé odstávce tepla v Karlových Varech. Notifikace může odesílat doplňky ke krizovému řízení v kraji ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje. Kromě zásadního sdělení můžou doplnit informace o tom, jak mají lidé v nastalé situaci postupovat,“ připomíná ředitel aplikace Záchranka Filip Maleňák“.

Aplikace Záchranka je také propojena na přímý datový zdroj Českého hydrometeorologického ústavu. Díky tomu v případě vysokého stupně nebezpečí automaticky odesílá notifikace na vybraná území. Důležitou součástí aplikace je také funkce Lokátor. Díky němu uživatelé najdou nejen nejbližší stanice horské služby nebo zdravotnické záchranní služby, ale i místa, kde jsou veřejně přístupné defibrilátory (AED). V Karlovarském kraji se podařilo zmapovat více než 120 těchto přístrojů a stále jich přibývá. V Lokátoru je možné zobrazit nejbližší pohotovosti, zubní pohotovosti a pohotovostní lékárny – ty teď budou díky spolupráci aplikace a kraje do databáze vkládány a aktualizovány automaticky. Pro stávající uživatele aplikace Záchranka se nově rozšíří rozsah poskytovaných služeb v Karlovarském kraji. Informaci přinesl Karlovarský kraj na svých platformách.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.