V Sokolově slavnostně otevřeli Stromovou alej na Starém náměstí

Sokolov – Sokolov končí jednu etapu své historie a začíná další a symbolem může být právě nová alej na Starém náměstí. I to mimo jiné zaznělo na náměstí v Sokolově. Slavnostní otevření proběhlo v pátek odpoledne a to za přítomnosti jak zástupců města. Jmenovitě novou alej přišli otevřít Petr Kubis, starosta města, Renata Oulehlová, poslankyně PS Parlamentu ČR a místostarostka, Jan Picka, místostarosta, dále Tomáš Najvar, jednatel SOTES spol. s r.o., která zajistila veškeré práce,  Tomáš Melč, ředitel MDK Sokolov a také projektant Tomáš Princ.

Bylo zasazeno celkem 17 stromů druhu javor babyka, vykopány otvory pro kořenový systém, který zabraňuje prorůstání kořenů na povrch a jeho součástí je závlahový systém. Vyskytly se problémy se starými rozvody v zemi, bylo nutné rozebrání a následné poskládání dlažby se zachováním ornamentů v rozsahu cca 1000 m2. Bylo odvezeno a zpět svezeno 1200m3 zeminy. V rámci realizace byly položeny nové kabely k rozvodným stanicím a kašnám, přibylo také mlhoviště u solitérního stromu. Přibydou ještě další lavičky. Jedná se o zatím největší akci, kterou realizovala městská společnost Sotes.

Všichni přítomní popřáli aleji ať se jí daří a stane se skutečně symbolikou nové éry. Sokolov chce být jednak zeleným městem, ale také místem s potenciálem v oblasti pracovních míst, kvality i spokojenosti života.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.