Kraj rozdělí finance z dotačního programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů v regionu

Karlovy Vary – Rada Karlovarského kraje schválila rozdělení financí v rámci dotačního Programu na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje pro rok 2024. V krajském rozpočtu bylo pro tento program vyčleněno 16 milionů korun.

Hodnoceno bylo celkem 104 žádostí, podmínky programu splnilo 103 z nich v požadované výši 12,6 milionu korun. Dotační program slouží jako systematická podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Karlovarského kraje a k vytvoření podmínek pro účinnou ochranu života, zdraví, majetku a pro poskytování pomoci při živelných pohromách a jiných mimořádných událostech. Peníze z programu mohou být využity na pořízení nové cisternové automobilové stříkačky, automobilu nebo požárního přívěsu pro hašení, užitkového terénního vozidla, na rekonstrukce nebo výstavby nové požární zbrojnice. Dále na pořízení vybavení v podobě prostředků pro komunikaci a spojení, izolačních dýchacích přetlakových přístrojů, prostředků pro hašení lesních požárů, přenosné motorové stříkačky, termokamery a osobních ochranných prostředků. Financována mohou být také potřebná rozšíření řidičského oprávnění na skupinu C a obměna pneumatik u cisternových automobilových stříkaček.

Finance budou poskytnuty například městu Boží Dar na nákup osobních ochranných prostředků pro hasiče, městu Toužim na nákup ochranných přileb pro technické zásahy a hašení ve stavbách a na přenosnou motorovou stříkačku, obci Verušičky na nákup nové radiostanice a zásahových obleků a dalším. O přidělení částky 1,5 milionu korun obci Dolní Žandov na pořízení cisternové automobilové stříkačky rozhodne Zastupitelstvo Karlovarského kraje.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.