Vloupal se do zaparkovaných vozidel, teď mu hrozí až tříleté vězení

Karlovy Vary – Karlovarští kriminalisté sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku osmačtyřicetiletému muži z Karlových Varů. „Podezřelý muž měl v pondělí 6. května letošního roku krátce po deváté hodině přijít před jednu ze středních škol v Karlových Varech, kde si všiml zaparkovaného vozidla značky Hyundai. Následně do neuzamčeného vozidla vnikl a prohledal vnitřní prostor. Poté z něj odcizil mobilní telefon, platební kartu, finanční hotovost, osobní doklady či klíč k jinému vozidlu. Dále si všiml odloženého batohu, ve kterém byla další platební karta či osobní doklady, který také odcizil a z místa odešel. O pouhé dva dny později měl u dalšího zaparkovaného vozidla přineseným nářadím poškodit skleněnou výplň u zaparkovaného osobního automobilu značky Mitsubishi. Z vozidla odcizil batoh, ve kterém byl mobilní telefon a příslušenství k němu,“ sděluje policejní mluvčí  Jan Bílek.

Na konci měsíce května letošního roku měl poškodit skleněnou výplň u dalšího zaparkovaného vozidla. Do toho vniknul, ale nic neodcizil a z místa odešel. „Poslední krádeže se podezřelý muž dopustil ve čtvrtek 30. května letošního roku krátce před šestou hodinou ranní. V pořadí u čtvrtého zaparkovaného vozidla taktéž poškodil jedno z oken, čímž následně vstoupil do vozidla značky Renault. To prohledal a odcizil z něj kabelku,“ dodal Jan Bílek.

Muž svým jednáním způsobil škodu přibližně 25 tisíc korun. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Byl totiž za krádeže už v minulosti pravomocně odsouzen.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.