Na nový most se mohou těšit v Lokti, opravy se má ujmout Karlovarský kraj

Karlovy Vary – V Lokti již proběhla modernizace autobusového terminálu. Navázat má rekonstrukce mostu přes Ohři. Most je jednou z dominant města, ale také důležitou spojnicí příjezdových komunikací a propojením s historickým centrem. Opravy se prostřednictvím Krajské správy a údržbě silnic ujme Karlovarský kraj, s tím, že most následně převede do majetku města Loket. Návrh smlouvy o uzavření budoucí smlouvy darovací schválila Rada Karlovarského kraje na svém zasedání.

„S městem Loket jsme vedli dlouhá jednání ohledně toho, jak s mostem naložit a kdo by měl být jeho vlastníkem. Nakonec jsme se rozhodli uzavřít smlouvu, ve které se zavazujeme k tomu, že most opravíme, a poté ho bezúplatně předáme do majetku města Loket. Z pohledu krajské infrastruktury se v podstatě nic nemění, protože na most v Lokti není napojená žádná krajská silnice,“ vysvětlil náměstek hejtmana Dalibor Blažek, jenž má v gesci oblast správy majetku a investic.

Stavební práce mohou být zahájeny až po červnovém zasedání krajského zastupitelstva, které musí budoucí záměr týkající se převodu hotového mostu městu Loket schválit. Dle předpokladu budou trvat 12 měsíců, od července letošního roku do června roku 2025.

„Nynější stav mostu vyžaduje zásadní rekonstrukci, hlavně jeho nosná konstrukce. V nejbližší době budeme vyhlašovat výběrového řízení na zhotovitele projektu. Celá akce by podle vypracované projektové dokumentace měla vyjít na 46 milionů korun, ale uvidíme, s jakými nabídkami se firmy přihlásí a na jakou částku se skutečně dostaneme,“ uvedl náměstek Dalibor Blažek.

V jakém režimu bude most během přestavby fungovat, nelze v tuto chvíli přesně specifikovat. „U takto rozsáhlé opravy je vždy velmi těžké zajistit aspoň částečnou průjezdnost, nicméně se o to vždy snažíme. V případě města Loket je ten zájem o to větší, jelikož se jedná o jedno z nejexponovanějších turistických míst v kraji s vysokým počtem tuzemských i zahraničních turistů. Uvidíme, jak budou práce pokračovat, nicméně je třeba se připravit i na situaci, kdy bude muset být most na omezenou dobu zcela uzavřen, doplnil náměstek Dalibor Blažek.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.