Policie aktivně beseduje se seniory v kraji jak být obezřetní

Karlovy Vary – Prevence je nejlepší možnou formou jak připravovat všechny věkové kategorie na možná rizika. Největší přehled v tom jaké nástrahy čekají například na seniory má samozřejmě Policie ČR. Díky tomu může také v rámci prevence upozorňovat v rámci kraje na možné nebezpečné jevy. Proto také probíhají po celý rok preventivní besedy pro seniory. Jen během posledních 4 měsíců proběhlo těchto besed po celém Karlovarském kraji celkem 7, a to konkrétně v Karlových Varech, Sokolově, Kraslicích, Aši, Žluticích, Teplé a jedna beseda v rámci Senior akademie ve Světě záchranářů v Karlových Varech.

Všechny besedy měly podobné téma, a to jak se nestát obětí trestné činnosti. Policejní preventisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje se seniory rozebrali zmíněnou tématiku a uvedli také nejčastější trestnou činnost páchanou právě na seniorech. Nejvíce byly zdůrazněny nejrůznější techniky podvodů, kterých v poslední době značně přibývá. Senioři byli dále například seznámeni s aktuálními případy podvodných jednání spáchaných právě na této nejohroženější skupině v našem kraji. Nechyběly ani preventivní rady, jak předcházet této trestné činnosti a na co si nejvíce dávat pozor.

Na závěr senioři obdrželi od policistů drobné dárečky jako např. metodický kalendář s preventivními radami na rok 2024, brožurku obsahující důležité informace pro seniory, ale také např. reflexní pásku, lékovku, přívěšek s žetonem do nákupního košíku, křížovky s propiskou aj., ze kterých měli velkou radost. Obdobné akce jsou naplánované i na další měsíce, jak informovala za Policii ČR kpt. Bc. Zuzana Churaňová.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.