Novému startu pro rodiny v Karlovarském kraji pomáhá projekt Podpora dostupného bydlení

Karlovy Vary – Podpora dostupného bydlení je nejen názvem ale i skutečnou funkční myšlenkou směřování celého záměru. „Karlovarský kraj podporuje sociální začleňování odborně a systémově“ je pak sdělení již provedených kroků.  Jeho výsledkem pak je v Karlovarském kraji otevírat dveře do lepšího života pro rodiny v nouzi.

Od začátku března 2024 se díky tomuto projektu dvě rodiny přestěhovaly do nových domovů, což pro ně znamená nejen změnu adresy, ale i zásadní obrat k lepšímu ve všech aspektech života. S pomocí specialistky na bydlení, která pečlivě vybírá vhodné byty a doprovází rodiny během celého procesu od podpisu nájemních smluv až po samotné zabydlení, se rodinám podařilo uniknout z chudoby a nejistoty.

Pro děti z těchto rodin znamená nový domov mnohem více než jen střechu nad hlavou. Je to šance na lepší vzdělání, zdravější vývoj a lepší budoucnost. Rodiny se cítí v novém prostředí bezpečně, což má pozitivní dopad nejen na jejich duševní pohodu, ale i na schopnost budovat nové a zdravé vztahy v komunitě.

Projekt „Karlovarský kraj podporuje sociální začleňování odborně a systémově“ je důkazem toho, že s dobře promyšlenou podporou a společným úsilím lze dosáhnout velkých změn. Stabilní domov je základem, na kterém mohou rodiny stavět své nové životy a tento projekt ukazuje, že změna k lepšímu je možná.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.