Součástí pilotního projektu zaměřeného na efektivní řízení území je spolupráce kraje a Mastercard

Karlovy Vary – Karlovarský kraj podepsal memorandum o spolupráci se společností Mastercard. Cílem je zejména posílení a propagace regionálního cestovního ruchu, podpora digitální transformace a využití inovativních technologií a datových analýz k podpoře ekonomického růstu a podnikání, zároveň posílení konkurenceschopnosti Karlovarského kraje a zvýšení schopností regionu čelit aktuálním výzvám včetně kybernetické bezpečnosti.

„Společnost Mastercard mě oslovila na základě aktivit, jež byly realizovány v území v přechozích letech. V rámci spolupráce nám poskytne anonymizovaná transakční data z platebních karet, jež byl měla vést k efektivnímu řízení území. Naše spolupráce se zaměří na oblasti cestovního ruchu, digitální transformace, kybernetické bezpečnosti a dopravy. Věřím, že průběh a hlavně pak výsledky pilotního projektu budou přínosem pro obě strany,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

„S Karlovarským krajem nás pojí dlouhodobá a úspěšná spolupráce, na kterou rádi navazujeme. Přínosy digitalizace a aktivní práce s daty jsou pro veřejnou správu zřejmé: zrychlení a zjednodušení procesů, efektivnější rozhodování a využívaní zdrojů, omezení prostoru pro korupci, úspora pracovní síly nebo menší zátěž pro životní prostředí. Ať už jde o podporu regionálního cestovního ruchu, nebo o zavádění bezhotovostního placení na úřadech, výsledkem je zlepšení podmínek pro místní i návštěvníky regionu,“ řekla Jana Lvová, generální ředitelka společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko.

Memorandum stanovuje spolupráci také v rámci digitální transformace, kde budou například zavedeny inovativní pilotní projekty zaměřené na získání přímých zkušeností s digitálními platebními technologiemi, nebo budou podporovány iniciativy zaměřené na zvýšení digitální gramotnosti a zlepšení digitálních dovedností. V oblasti dopravy pak půjde zejména o využití dat.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.