Ministr zemědělství jednal s radními kraje

Karlovy Vary – Ministr zemědělství Marek Výborný zavítal do Karlovarského kraje na pracovní cestu. Na krajském úřadě se uskutečnilo jednání se zástupci vedení kraje, kteří spolu s ministrem projednali témata týkající se zejména našeho regionu.

Kraj jako první začal motivovat myslivce k odstřelu divokých prasat pomocí finanční odměny. Zástřelné vyplácí v několika posledních letech i Ministerstvo zemědělství. Dále se jednalo o nutnosti snížení stavu invazních druhů zvěře, jako je například jelen sika. Ministr zmínil chystanou novelu mysliveckého zákona, jež má myslivost posunout značně vpřed, a to tak, aby byla lákavou i pro mladší generace.

Radní pro oblast životního prostředí Karel Jakobec zmínil také problematiku výskytu vlků a případy napadení zvěře vlky. Zajímal se o podmínky realizace malých projektů, jako jsou například sportovní hřiště a další v záplavových oblastech a o možnosti instalace fotovoltaické elektrárny na vodní nádrži Podhora. Radní pro rozvoj venkova a zemědělství Vít Hromádko pak připomněl problém s nedostatkem veterinářů a dále s výkupem pozemků zahraničními subjekty.

Ministr přislíbil svou součinnost v případě schvalování odkupu pozemků na úrovni ministerstva, a to v souvislosti s prodloužením ranveje na Letišti Karlovy Vary. V závěru jednání představil dotační program Ministerstva zemědělství na podporu center odborné přípravy, do kterého byla nově zařazena také Střední lesnická škola Žlutice. Právě tu ministr navštívil během své cesty po Karlovarském kraji.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.