Masopustní průvod v Chebu bude již 10. února

Cheb – Zimní období se pravidelně snažili naši předci ukrátit různou kratochvílí. Příkladem může být i masopust. A naštěstí se některé zvyky zase vracejí s prostým důvodem dobře se bavit. „Raduj se ze života, který jednou nečekaně skončí…“ Těmito slovy lze vyjádřit význam masopustu, který předchází období čtyřicetidenního půstu před Velikonocemi. Dříve než o Popeleční středě zazní ono známé „Pamatuj, že jsi prach a v prach se obrátíš!“ se lidé rok co rok společně veselí, jedí a pijí, aby alespoň na pár chvil zapomněli na každodenní starosti. Podle tradice jsou si o masopustu všichni rovni a každý může být tím, kým chce.
Masopustní průvod projde Chebem v sobotu 10. února, sraz masek 13:45 před chebským divadlem. Využijte této příležitosti a připojte se k 18. masopustnímu průvodu masek. Ve 14 hodin průvod masek vyrazí směrem k radnici, aby si od vedení města vyžádal souhlas.
Průvod bude pokračovat do Březinovy, Dlouhé a Jateční ulice, odkud se vrátí zpět na náměstí, kde bude pohřben Masopust. Účastníci průvodu jsou následně zváni do muzea, kde na ně bude čekat hudba, občerstvení a také pohádkové představení pro děti.
Vyrobte si masku, vezměte děti a celou rodinu, přibalte dobrou náladu a zapojte se i letos do masopustního průvodu! Pro všechny zúčastněné masky je v Chebu připravena odměna.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.