Lékárna v areálu chebské nemocnice obnovila svůj provoz

Cheb – Bezbariérová lékárna sídlící u vstupu do areálu chebské nemocnice bude po roční přestávce opět fungovat. „Vedle běžného sortimentu léků nabídne i široké spektrum speciálních léků, které ve velkých řetězcích obvykle nejsou dostupné. Jedná se především o léky pro onkologické pacienty nebo pro ty s poruchou příjmu potravy. Pro tuto skupinu pacientů budou v nabídce léky např. tlumící bolest, vysoce specializované léky či speciální výživa. Zájemcům se otevře již zítra, tedy 15. 11. 2023 v ranních hodinách,“ sděluje mluvčí Krajské Karlovarské nemocnice Markéta Singerová.

„Naší snahou bylo provoz lékárny v nemocnici v Chebu pro naše pacienty zachovat. Lékárna byla nabídnuta k pronájmu či převzetí jinému subjektu. Zároveň jsme více než rok a půl hledali doktora farmacie, což se podařilo až nyní. Plně kvalifikovaný lékárník bude plně k dispozici od středy 15. listopadu,“ vysvětlil generální ředitel Karlovarské krajské nemocnice  Josef März.

Znovuotevření lékárny s úzce specializovaným sortimentem uvítají nejen pacienti, kteří již nemusí své léky složitě shánět, ale také lékaři nemocnice, kteří léky předepisují. „Jako gastroenterolog a internista se také věnuji pacientům s poruchou příjmu potravy. Tito pacienti potřebují specializovanou nutriční výživu a doplňky, jejichž dostupnost bývá v běžných lékárenských řetězcích omezená. Jsem přesvědčen, že stejnou radost ze znovuotevření lékárny v areálu nemocnice budou mít i kolegové z onkologického oddělení, neboť jejich pacienti jsou velmi významnou cílovou skupinou pro výše uvedený specializovaný sortiment.“, podotknul primář interního oddělení Marek Veinfurt.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.