Ministr Válek, jak hejtman Kulhánek – mnoho slibů, málo skutků

(Karlovy Vary, 22. 9. 2023) – Česká vláda a politici z vládních stran rádi slibují. Jsou ochotní slíbit cokoliv. Třeba zlepšení života v postižených regionech. Jedním z politiků, kterým nechybí odvaha slíbit cokoliv, je i ministr Válek. Bohužel však jeho sliby jsou jen prázdnými slovy.

Ministr Válek opakovaně slibuje zlepšení situace v oblasti zdravotnictví. A to jak z pohledu personálního, tak i ekonomického. Legendární se pak staly jeho sliby o zajištění některých základních léků, které již více než rok chybí v celé ČR. V Karlovarském kraji máme takovou light variantu ministra Válka – a tou je hejtman Kulhánek, který je zodpovědný za krajské zdravotnictví.

Zatímco ministr Válek se proslavil svou neschopností a tím, že místo pracovních jednání hraje počítačové hry, tak hejtman Kulhánek pořádá tiskové konference, kde oznamuje další a další své úspěchy, které se však nikdy nestaly. Spíše než úspěchy jdeme od jednoho průšvihu k druhému. V Chebu je stále zavřená nemocniční lékárna a v nemocnici ani po roce nefunguje parkovací systém, uvádí  Gabriela Dostálová, stínová radní pro zdravotnictví za hnutí ANO v Karlovarském kraji.

Přešlapy, nezájem, či jen neschopnost?

V minulosti označil hejtmana Kulhánka prezident Zeman, jako politika, který je líný a nic nedělá. Bylo po opakované návštěvě Karlovarského kraje, kdy Kulhánek nepohnul s opravou Císařských lázní, kdy působil jako primátor města v kuse dlouhých osm let.

Hejtman Kulhánek veřejně slíbil na poslední tiskové konferenci dostavbu generelu a onkologického centra, bohužel se ani po několika letech, kdy má na starost gesci zdravotnictví neobtěžoval zjistit, že studie generelu (čili plán dostavby) Karlovarské krajské nemocnice je již hotová.

To, co však měl hejtman s touto studií udělat, dosud neudělal. V současné době stále není hotová ani projektová dokumentace, která měla už být dávno připravená. Bez projektové dokumentace, tak nemůže Karlovarský kraj začít s přípravou stavby. V případě nemocnice je celý proces stavby a schvalování násobně složitější problém, vzhledem k rozsáhlým požadavkům na infrastrukturu a další technické a logistické požadavky.

Podle Dostálové se hejtman Petr Kulhánek i ministr Vlastimil Válek se specializují jen na vytváření dojmu, že se něco děje, než na skutečné kroky a opatření, která by měla pozitivní vliv na životy občanů Karlovarského kraje.

„Chtěla bych vyzvat jak ministra Vlastimila Válka, tak i hejtmana Kulhánka, aby začali konat. Ministr Válek by měl začít řešit problém s léky a přesčasy lékařů. Hejtman Kulhánek by místo organizování tiskových konferencí měl aktualizovat generel a hlavně předložit jeho časový harmonogram spolu s plánem financování. Velkolepé tiskovky totiž samy o sobě nestačí. “ dodala Gabriela Dostálová.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.