Vedení Karlovarského kraje je k prosbám starostů hluché a lhostejné

(Karlovy Vary, 11. 9. 2023) – Další smutný signál vyslalo vedení Karlovarského kraje směrem k obyvatelům a hlavně starostům obcí a měst našeho regionu. Na základě požadavků opozičních politiků totiž nesouhlasilo s apelem na vládu, aby rozpočtové určení daní pro obce a města zůstalo 25,84 %.

„Jedná se o velmi zásadní věc a z hlediska starostů o důležité finanční prostředky. Se změnami v rozpočtovém určení daní počítá připravovaný vládní konsolidační balíček, který má obce a města připravit o peníze,“ vysvětluje poslankyně parlamentu a stínová hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Ta společně s dalšími zastupiteli připravila usnesení, které mělo být vzkazem vládě České republiky, že starostové obcí a měst a krajští zastupitelé Karlovarského kraje nesouhlasí s připravovanými změnami, které budou mít velmi nepříznivý dopad na život obyvatel.

„Čekali jsme, že se alespoň v tomto případě hejtman Petr Kulhánek za STAN a jeho radní a koaliční zastupitelé postaví na stranu obyvatel a budou se společně s námi snažit přimět vládu k tomu, aby k výše popsaným změnám nesahala a nechala starosty hospodařit se stejnými finančními prostředky, jako doposud,“ doplňuje chebská radní a krajská zastupitelka Gabriela Dostálová.

Negativní dopady na hospodaření měst a obcí zastupitelům vysvětloval starosta Mariánských Lázní Martin Hurajčík (ANO) i primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO). Ani jeden z nich ale krajskou koalici svými argumenty nepřesvědčil a jejich opoziční návrh na usnesení nebyl přijat.

„Chtěli jsme vládě vyslat signál, že připravované změny nejsou pro obce a města dobré a že by měla své kroky přehodnotit. Bohužel jsme neuspěli a opět se utvrdili v tom, že hejtman Petr Kulhánek za STAN  i nadále takzvaně drží basu s vládou Petra Fialy a k prosbám starostů z Karlovarského kraje je hluchý a lhostejný,“ dodala poslankyně parlamentu a místostarostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.