Střední školy v Karlovarském kraji pokračují ve výuce sebeobrany

Karlovy Vary – Deset středních škol zřizovaných Karlovarským krajem bude moci také ve školním roce 2023/2024 pokračovat ve vzdělávací akci #NENECHSE, která se zaměřuje na efektivní sebeobranu v praxi. Karlovarský kraj deseti vybraným školám přispěje částkou ve výši 1 milion korun. „Jedná se o aktivitu určenou žákům středních škol, kteří se učí základní znalosti v oblasti sebeobrany a obrany proti potenciálním útočníkům. Protože je tento projekt
realizován už do roku 2016 a školy o něj mají stále zájem, chceme jim umožnit i další pokračování. Vybranými školami jsou ty, které o program projevily zájem,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání, školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jindřich Čermák.

Podpořeny budou tyto školy: Střední škola logistická Dalovice, Gymnázium Cheb, Obchodní akademie, vyšší odborná škola cestovního ruchu a jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Karlovy Vary, První české gymnázium v Karlových Varech, Střední uměleckoprůmyslová škola keramická a sklářská Karlovy Vary, Střední odborná škola
stavební Karlovy Vary, Hotelová škola Mariánské Lázně, Gymnázium a obchodní akademie Mariánské Lázně, Střední průmyslová škola Ostrov a Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov.

Každá z vybraných škol získá finanční podporu ve výši 100 tisíc korun. Vzdělávací akce je realizována Českou asociací okinawského karate a kobuda a bude probíhat na středních školách v minimálním rozsahu 80 vyučovacích hodin v rámci hodin tělesné výchovy. Tyto budou rovnoměrně rozděleny po dobu celého školního roku. Výuku povedou kvalifikovaní lektoři.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.