Marianbad Film Festival slibuje bohatý kulturní program

Mariánské Lázně – Letos se pořadatelé festivalu Marienbad Film Festival rozhodli nejen vytvořit aktuální a zajímavý program pro fanoušky netradičních filmů, ale také přilákat běžné lidi, turisty a obyvatele lázeňského města prostřednictvím bohatého kulturního programu. „Během festivalu se od pátku do neděle uskuteční mnoho akcí, které budou zajímavé pro každého návštěvníka,“ řekla nám ředitelka festivalu Zuzana Stejskalová. Například 13. 7. ve 13:00 se bude konat procházka Mariánskými Lázněmi se sochařkou a geologem pod názvem „Po tom, co vzniklo nedávno i pradávno“. Provádět návštěvníky budou Dagmar Šubrtová a Radek Mikuláš. Sraz je před hotelem Orea Spa Hotel Palace Zvon, vstupné je dobrovolné.

V sobotu 15. 7. bude na kolonádě od 17.30 hrát americký hudebník Alvin Curran, pod volným nebem v báječné atmosféře a atraktivním prostředí si návštěvníci budou moci vychutnat melodie ze známých amerických filmů, jako je například „Casablanca“, „King Kong“, „The Worlds End“ a další. „Speciálně pro tento rok jsme si připravili delší lektorské úvody od filmových odborníků, které budou moci návštěvníci vyslechnout před promítáním filmů v městském divadle,“ uvedla Zuzana Stejskalová.

Třeba film „Sedmikrásky“ od Věry Chytilové bude promítnut ve čtvrtek v 19.30, lektorský úvod bude zahájen v 18.00 v podání Jonáše Kucharského. Film „Hirošima, má láska“ od Alaina Resnaise bude promítán od 20.00 v pátek 14. 7. s lektorským úvodem historika Davida Čeňka.

V rámci kulturního programu festivalu proběhne 15. 7. také prezentace knihy „Proplétání světů: Mezinárodní filmový festival Karlovy vary v období studené války“ o historii československého filmového festivalu a jeho fungování v období studené války.

Podle informací od pořadatelů se letos festivalu zúčastní 200 hostů, včetně zahraničních účastníků ze všech koutů světa. Festival bude zajišťován týmem 50 lidí a probíhat bude na třech hlavních místech: v Hotelu Lesní Mlýn, v Městském divadle a Městském muzeu.

Podrobný program festivalu naleznete zde: https://www.marienbadfilmfestival.com/pro-navstevniky

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.