Letní slunovrat v Mariánských Lázních s jógou nebo irskou hudbou

Mariánské Lázně – Letní slunovrat, tento výraz odkazuje na astronomickou událost, při které Slunce dosahuje nejvyššího bodu na obloze, což vede k nejdelšímu dni a nejkratší noci v roce.Letní slunovrat se obvykle odehrává kolem 21. června. V této době naklonění osy Země způsobuje, že Slunce je ve svém nejvyšším bodě v poledne, což přináší nejdelší trvání denního světla. Po letním slunovratu se dny postupně zkracují, protože výška Slunce na obloze klesá.

Letní slunovrat je také spojen s kulturními a duchovními tradicemi. V různých kulturách je považován za významný okamžik v roce, symbolizuje vrchol sluneční moci a hojnost světla a tepla. Okolo letního slunovratu se koná mnoho oslav a rituálů, které oslavují začátek léta a uctívají energii Slunce a jeho roli při udržování života.

V Mariánských Lázních oslavují energii Slunce hned dvakrát. Dne 21. 6. 2023 se u Ferdinandova pramene od 18.00 bude konat 9. ročník Mezinárodního dne jógy. Organizátory jsou Nadace The Art of Living, spolek Švihák, Jana Rachno, její projekt Lázně v pohybu a jógové studio Jednoduše s jógou. Letošní lekce proběhne pod vedením hned dvou lektorek – Jany Rachno, která povede lekci hatha vinyasa jógy, vycházející z indické tradice s moderními trendy z USA, a Gábi Voldřichové, která k tomu přidá povzbudivé dechové techniky a meditaci. Pro děti bude na místě zajištěn program od Lenky Dlouhé (Cvičíme s Léňou).

Po józe bude zajištěno občerstvení, které si můžete vychutnat při poslechu živé hudby. Až z druhého konce republiky přijede zahrát skupina Mantrovníci. Vstupné je tentokrát stanoveno na 100 korun.

K zapůjčení budou podložky a cvičební pomůcky za 50 korun za kus, které půjdou na aktivity pro seniory pořádané nadací Seniorem s radostí.

https://www.marianskelazne.cz/9-mezinarodni-den-jogy/?dateId=34471

Dne 24. 6. 2023 od 14:00 pořádá hotel Krakonoš v Mariánských Lázních příjemnou akci: Slavnosti letního slunovratu. Návštěvníci se mohou těšit na nádhernou hudbu v podání kapely Jauvajs (irská tradiční hudba s folkovými prvky) a skupiny ALISON Kraslice (Celtic & Irish rock).

https://www.marianskelazne.cz/slavnosti-letniho-slunovratu/?dateId=34100

Letní slunovrat nám také nabízí více času a světla na naplnění našich zájmů a aktivit. Dlouhé večery jsou skvělou příležitostí pro setkávání s přáteli, trávení času venku a pro nové zážitky. Příroda v létě kvete, což může inspirovat naši kreativitu a podporovat pozitivní myšlení. Využijme letní slunovrat jako příležitost k získání energie a inspirace, a najděme radost a vitalitu ve slunečním světle a aktivitách, které nám přinášejí potěšení.

 

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.