Jednou moc a jednou málo, aneb dvojí metr hejtmana Petra Kulhánka

(Karlovy Vary, 8. 6. 2023) – Je 200 tisíc korun moc? Nebo je to naopak málo? Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN) v tom má naprosto jasno! Pro seniory je to peněz moc, pro kamarády a spolustraníky málo.
 
„Přístup hejtmana Kulhánka ke krajskému rozpočtu je naprosto bezprecedentní a nebojím se to označit za nehoráznost. Když jsme vedení kraje žádali, aby o dvě stě tisíc zvýšilo příspěvek na činnost seniorů, vysmáli se nám se slovy, že je to moc peněz,“ vysvětluje poslankyně parlamentu a předsedkyně stínové krajské vlády Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Stejnou částku ale nyní, v době největší ekonomické krize, schválila rada kraje jako individuální dotaci na plat manažera Sdružení místních samospráv. „Je dobré zmínit, že ve vedení tohoto sdružení sedí hlavně zástupci politického uskupení STAN, za které kandidoval i hejtman Petr Kulhánek. Peníze z rozpočtu Karlovarského kraje se tak opět posílají politicky spřízněným duším, což je naprosto neakceptovatelné,“ doplňuje chebská radní a krajská zastupitelka Gabriela Dostálová (ANO).  Ta se navíc hlasitě ohradila proti poskytnutí peněz výše zmíněnému sdružení a žádala hejtmana o vysvětlení. „Žádné vysvětlení jsem ale nedostala. Byla jsem odbyta pouze větou, že dvě stě tisíc korun jsou pro kraj drobné,“ říká nazlobeně Gabriela Dostálová.

Předsedkyně zastupitelského klubu ANO k tomu ještě dodává: „Hospodaření hejtmana Kulhánka kritizujeme dlouhodobě. Všichni jsme vyzýváni k tomu, abychom šetřili. Vedení kraje ale například posílá 2 miliony korun na balneologický kongres, zatímco není ochotno podpořit celou částkou nákup rentgenu do polikliniky v Nejdku. Nyní chce poslat 200 tisíc korun Sdružení místních samospráv, ale seniorům žijícím v Karlovarském kraji stejnou částku poslat odmítá. Je to naprosto absurdní a dá se na to použít ono známé přísloví, že hejtmanovi je bližší vlastní politická košile než obrazně popsaný kabát, který nosí obyvatelé Karlovarského kraje,“ dodává Jana Mračková Vildumetzová.

Opozice rozhodně nebude s touto individuální dotací souhlasit a téma chce otevřít i na nadcházejícím zasedání zastupitelstva Karlovarského kraje. “Kategoricky  nesouhlasíme  s tím, jak se za současné koalice spravují krajské finance. Nešetří se a prostřednictvím nejrůznějších individuálních dotací se peníze posílají lidem ve stejném politickém tričku. To musí skončit,“ uzavírá Gabriela Dostálová.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.