„PODVODNÍCI V KYBER, PENÍZE SI HLÍDEJ“, TAKTO POLICIE UPOZOŇUJE NA KYBERPODVODY

Karlovarský kraj –  „Podvodníci v kyber, peníze si hlídej – aneb Internetem bezpečně“. To je nový preventivní projekt na kyberpodvody, který představuje veřejnosti Policie ČR.

Lstivých podvodníků, kteří číhají na internetu a okrádají důvěřivé lidi, stále přibývá. Přitom stačí pár nerozvážných kliknutí a z bankovního účtu mohou zmizet celoživotní úspory. Podvodníci vymýšlejí stále nové a nové metody, jak své oběti mohou okrást. Kromě falešných e-mailů a sms zpráv to jsou i podvody na sociálních sítích a především podvodné telefonáty. Ty patří především k těm nejzákeřnějším metodám. Oběťmi jsou přitom úplně všichni – od teenagerů až po seniory. Jak tomu předejít a nestát se obětí? Pomoci může jen vlastní obezřetnost a především vzdělanost v této oblasti.

V rámci projektu chtějí policisté více vzdělat veřejnost – ukázat lidem, jak probíhají kybernetické podvody a naučit je, jak jim nenaletět. S projektem jako první zavítali policisté na Městský úřad do Chebu. Dvouhodinové besedy se zúčastnilo více jak dvě desítky zaměstnanců. Vedoucí Odboru analytiky a kybernetické kriminality a zároveň zakladatel projektu „Internetem bezpečně“ Roman Kohout si připravil velmi zajímavý program.

V něm například vysvětlil, jak jsou nebezpečné volné Wi-fi sítě, jak dobře síť ochránit, nebo kolik práce dá hackerovi proniknout do routeru, počítače či mobilního telefonu. Beseda byla prokládána aktuálními případy kybernetických podvodů, které se v poslední době v Karlovarském kraji staly.

Besedy se zúčastnil i tajemník Městského úřadu Cheb Václav Sýkora, který po skončení besedy uvedl: „Jsem velice rád, že jsem se této besedy ohledně kybernetické problematiky mohl osobně zúčastnit. Byla pro mě i mé kolegy velice přínosná a zajímavá. A to především díky profesionálnímu a zároveň lidskému podání ze stany policistů Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje“.

Další beseda se uskuteční v měsíci červnu, konkrétně na Městském úřadu Sokolov. Spoustu cenných informací můžete nelézt na webových stránkách : https://www.internetembezpecne.cz/ .

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.