Po Chebsku se budou prohánět zcela nové autobusy

Cheb – Ve Francii v Annonay pracují na plný plyn. Přesně v tomto místě se totiž vyrábějí nové a moderní autobusy pro chebskou MHD.

Díky tomu, že město Cheb uzavřelo 28. dubna s Dopravním podnikem Cheb dlouhodobou desetiletou smlouvu, dopravní podnik tak mohl zadat do výroby 11 nových autobusů za 65 milionů korun, na kterou se mu podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu, která pokryje 85 % nákladů. 

„Některé autobusy už jsou vyrobené, některé ještě na cestě, některé jsou teprve ve výrobě – v automobilovém průmyslu, a to i ve výrobě autobusů, momentálně poptávka dost převyšuje nabídku. Během léta budou ale všechny autobusy dodány, vybaveny patřičnými vizuály, polepy atd., jak si Cheb stanovil v manuálu, který byl součástí zadání zakázky, a kterými se řídí třeba i uniformy řidičů. Od září vyjedou do ostrého provozu, a lidé z Chebu si tak budou moci užít zbrusu nové, moderní, nízkopodlažní, ekologické a pohodlné autobusy.“ sdělil jednatel Dopravních podniků Cheb Tomáš Trtek 

Autobusy vyrábí v Annonay firma Iveco Bus. Budou splňovat všechna kritéria, na která jsou už nějakou dobu zvyklí například cestující v MHD v krajských Karlových Varech, které také používají vozy Iveco. Budou poháněné stlačeným zemním plynem (CNG – compressed natural gas), tedy budou mít daleko nižší emise, a budou vybaveny pokročilými systémy – od elektronických odbavovacích terminálů, které umožní například platit jízdné platební kartou nebo automaticky validovat svou časovou jízdenku, přes WiFi připojení a nabíjecí USB porty až po informační panely, které cestujícím ukazují aktuální zastávku, směr cesty a případné další důležité informace. Samozřejmostí je také moderní a komfortní interiér. 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.