DŮM SOCIÁLNÍCH SLUŽEB PRO SENIORY V DRAGOUNSKÉ 12 SE OTEVŘE KONCEM ZÁŘÍ

Cheb – V sedmipodlažním panelovém domě v Dragounské 12, který město Cheb před několika lety převzalo od Karlovarského kraje vznikají malometrážní byty 1+1 pro seniory.

Hotovo mělo být už v létě, otevření nové sociální služby se ale o měsíc protáhne. „V rámci stavby se naskytla možnost, aby v tomto objektu přibyly zubní ordinace. Tuto možnost jsme nechali prověřit projektantem, který se zaměřil na požární bezpečnostní řešení. Po tuto dobu přezkumu museli dělníci zastavit své práce, proto tedy evidujeme měsíční zpoždění,“ vysvětluje místostarosta Chebu Pavel Pagáč s tím, že se během požárního bezpečnostního řešení zjistilo, že prostory vhodné pro ordinace stomatologů nejsou.

Malometrážní byty o velikosti 1 + 1, které budou rozděleny do tří pater by měly být podle slov místostarosty Pagáče do konce září 2023. „Tyto byty budou sloužit především seniorům, přičemž by nájemníci mohli využívat i stávající zdravotní zařízení, která v Dragounské 12 už nyní jsou,“ doplňuje Pavel Pagáč.

Jedno patro v Dragounské 12 patří obvodním lékařům, v dalším patře bude sídlit stacionář Mája a v domě budou mít sídlo i úředníci z řad správy zdravotních a sociálních služeb.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.