U TOUŽIMI BUDE NEBE PLNÉ LETADEL, PROBĚHNE 30. KARLOVARSKÝ POHÁR V MOTOROVÉ AKROBACII

Toužim – Jubilejní Karlovarský pohár aneb letecká akrobacie na západočeském nebi již po třicáté, a to od 25. do 27. května 2023 se na letišti v Přílezích u Toužimi uskuteční nejvyhledávanější soutěž v letecké akrobacii v České republice – 30. Karlovarský pohár v motorové akrobacii,kterou pořádá Letecký klub Karlovy Vary. „Tato jedinečná událost přilákala nejlepší akrobaty nejen z Česka, ale i Německa a Slovenska, kteří se utkají o vítězství ve čtyřech kategoriích: Sportsman, Intermediate, Advanced a Unlimited. Karlovarský pohár je nejdéle nepřetržitě pořádanou akrobatickou soutěží v České republice a pravděpodobně i v Evropě. Na letošní 30. ročník Karlovarského poháru je přihlášeno 30 závodníků a slibujeme si od něj vzrušující závody a nezapomenutelnou přátelskou atmosféru,“ sděluje ředitel soutěže KVP 2023 Jiří Duras.

Odvážní piloti předvedou své dovednosti ve vzduchu, kde budou zalétávat sestavy různých figur, které prověří jejich obratnost, soustředění, orientaci v prostoru, fyzickou a především psychickou sílu. „Jednotlivé kategorie se od sebe liší ve složitosti létaných figur a jejich kombinací. Závodníci kategorie Unlimited tedy představují vrchol letecké akrobacie, kde piloti předvádějí velice náročné prvky vyžadující precizní provedení s působením přetížení na tělo přesahující +-10 G. V této kategorii v minulých letech KV poháru létal i Petr Jirmus (dvojnásobný mistr světa v
letecké akrobacii), Martin Šonka (vicemistr světa v letecké akrobacii a pilot Red Bull Air Race) a nebo Petr Kopfstein (pilot Red Bull Air Race a historicky první vítěz Red Bull Air Race Challenger Cup),“ pokračuje.

V minulosti se soutěže zúčastnili piloti nejen ze sousedních států, ale dokonce z Japonska, Švýcarska, Slovinska, Ukrajiny, Maďarska a Španělska s nejrůznějšími akrobatickými sportovními letouny. „Letos budou závodníci létat na krásných strojích jako jsou YAK-55M, Sukhoi S-29, Zlín 526 a nebo např. Extra 330. Pro veřejnost je to jedinečná příležitost podívat se na výkony našich talentovaných sportovců v tak fascinující disciplíně, jakou letecká akrobacie je,“ dodává Jiří Duras.

Kromě nevšední podívané mohou návštěvníci využít možnosti drobného občerstvení na místním aeroklubovém baru a prožít tak nezapomenutelný den na letišti.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.