SOKOLOV PATŘÍ MEZI NEJVĚTŠÍ PODPOROVATELE SPORTU V KRAJI

Sokolov je město plné sportu. Významnou měrou podporuje jak chod klubů, tak péči o sportoviště samotná. „Investice do sportu se dělí do několika směrů“ vysvětluje starosta města Petr Kubis. „Jednak je to samotná činnost klubů a druhá část nákladů jde na údržbu sportovišť a investic jejich rozvoje“. Město chce finance vynakládat co nejúčelněji, a tak například sportoviště u základních škol jsou v co největší možné míře přístupné i veřejnosti.
Město podporuje své sportovní kluby i přes to, že jejich činnost je stále nákladnější. To dokládá i nárůst objemu financí od roku 2014, kdy šlo o částku šest milionů korun, zatímco letošní rok už sportovní komise rozdělovala podporu ve výši více než 17 milionů, což je nárůst o 11 milionů během deseti let. „Původně mohly kluby žádat o podporu v podstatně menší míře. Dnes již mohou za finanční podpory města nákladově pokrýt mnohem větší spektrum od trenérů, pomocníků, pořadatelské služby, pohárů, potisků triček a mnohem více náležitostí, které nejde ani vyjmenovat“, doplňuje místostarosta Jan Picka.
Dotace sportovních klubů ovšem převyšují investice do samotných zázemí a sportovišť. „ Kompletně jsme zrekonstruovali šatny hokejového klubu, pracuje se na celém zimním stadionu, nyní probíhá již druhá etapa přestavby šaten FK Baníku, travnaté hřiště, nová budova pro tenisový klub a další investice směřovaly do lepšího zázemí pro sportovce.“, uvádí místostarosta Renata Oulehlová příklady velkých investic.  Jako příklad městských investic za rok 2022 byla v oblasti sportu investována suma 61 milionů, školství 60 milionů, kultura 36 milionů a sociální oblast 17 milionů.
Pro město je sport nejlepším preventivním a motivačním prvkem. Zároveň pro všechny generace napříč chce město poskytnout dostatek možností pro sportovní vyžití.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.