Karlovarská krajská nemocnice zve na analýzu lidského těla

Karlovy Vary – Nadváha, obezita či poruchy příjmu potravy jsou nejčastější chronická onemocnění týkající se dospělé i dětské populace. Právě pro tuto diagnostiku a analýzu složení lidského těla slouží v ambulanci nutričního poradenství biometrická váha značky InBody 270. Na základě výsledků probíhá lepší vyhodnocení a nastavení základních potřeb a energetického příjmu pro individuální jídelníček pacienta.
Diagnostika složení těla přístrojem InBody 230

Jde o profesionální přístroj určený k diagnostice a analýze složení těla, který zaručuje jedno z nejpřesnějších měření. Měření na Inbody230 je jedno z nejlepších a nejpřesnějších měření složení lidského těla dostupných v našich podmínkách. Na rozdíl od ručních jednoduchých tukoměrů nebo i speciálních vah neměří jen horní nebo spodní polovinu těla, ale tělo komplexně.

Komplexní diagnostika nebo základní?

Výsledky ze základní analýzy:

 • tělesná voda, tělesný tuk, svalová hmota, beztuková hmota, váha
 • BMI, procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
 • doporučení minimální kalorické potřeby (BMR)
 • hodnocení tukové a svalové tkáně
 • měření v jednotlivých tělesných částech stanovené každou frekvencí zvlášť

Zjednodušeně se v rámci základního měření dozvíte:
Kolik kilogramů z vaší celkové hmotnosti tvoří svalová a tuková tkáň a jakou hmotnost vašeho těla tvoří voda a zda jsou vaše končetiny a trup rovnoměrně zformovány. Přístroj navíc vyhodnotí, kolik kilogramů svalů a tuku by pro vás bylo vhodné celkově přibrat či naopak zredukovat. Také vám navrhne nejrůznější sporty s přesným výpočtem spotřebované energie za jednotku času, tedy kolik vy osobně spotřebujete energie při jednotlivém konkrétním sportu.

Výsledky z komplexní analýzy:

 • vnitrobuněčná voda, mimobuněčná voda, proteiny, kostní/nekostní minerály, tuková hmota, kostní a svalová hmota, svalová hmota, bez tuková hmota, váha
 • BMI, procentuální podíl tělesného tuku, poměr pasu k bokům (WHR)
 • svalová hmota v jednotlivých tělesných částech, procento svaloviny v jednotlivých tělesných částech
 • oblast tělesného tuku (růstový graf pro děti)
 • nutriční diagnóza (proteiny, minerály, tuk, edém)
 • tělesná vyváženost, tělesná síla, zdravotní diagnóza
 • cílová váha, kontrola váhy, tuková kontrola, svalová kontrola, stav tělesné zdatnosti, stupeň obezity, BCM, BMC, BMR, AC, AMC
 • odhalí rizika vzniku edému v měřených segmentech
 • změří obvody horních i dolních končetin, krku, hrudníku, pasu a boků

Na jakém principu přístroj funguje?
Technologie měření na InBody je unikátní na rozdíl od jiných bioimpedančních přístrojů. Používá přímé měření segmentů (DSM-BIA = světově patentovaná technologie). Má 8 dotykových elektrod. Díky své unikátní technologii nepoužívá empirické odhady, ale pracuje s faktickým měřením. Proto pro výsledek měření není důležitý věk, pohlaví ani sportovní aktivita klienta. Jako jediný přístroj má ve své interpretaci nejen výsledky měření, ale také „normální rozmezí“ naměřených veličin = hodnotu, kde by se měl daný jedinec vyskytovat. Výsledky jsou velice přehledné a lehce pochopitelné.

Jak probíhá měření?
Samotné měření trvá 30 vteřin a není nijak náročné, nebolí. Na měření se nemusíte svlékat. Sundáte si pouze obuv, kovové doplňky (hodinky, šperky…) a  naboso se postavíte na přístroj, uchopíte dvě rukojeti a vydržíte v klidu. Po zadání základních údajů do přístroje (výška, věk, pohlaví) již přístroj provede analýzu sám.  Své výsledky dostanete vytištěné.  Vyškolený pracovník CENTRA PREVENCE podá výklad a vysvětlí naměřené údaje (dle rozsahu cca 20 – 45 minut).

Neváhejte a objednejte se!

zdroj: Karlovarská krajská nemocnice Karlovy Vary

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.