Hnutí ANO sestavilo krajskou stínovou vládu. Kromě kritiky bude i navrhovat konkrétní řešení

(Karlovy Vary, 15. 5. 2023) – Do krajských voleb zbývá ještě více než jeden rok a hnutí ANO se tento čas rozhodlo využít naplno. Už skoro tři roky je v Karlovarském kraji velice aktivní opozicí, upozorňuje na chybné, podivné, nebo nepromyšlené kroky vládnoucí koalice a navrhuje řešení. V mnoha případech uspělo a prosadilo změnu, či nápravu. Svou práci se ale rozhodlo ještě víc zintenzivnit.

„Mnoha věcem jsme zabránili, mnoho nesmyslů napravili, ale cítíme potřebu pracovat ještě více. Koalice je slepenec dvanácti subjektů a je to bohužel vidět. My chceme lidem už teď nabídnout jasnou alternativu pro náš region, jasnou vizi,“ říká krajská předsedkyně a poslankyně Jana Mračková Vildumetzová, která bude předsedkyní krajské stínové vlády a v gesci bude mít ekonomiku a finance.

Hnutí ANO krajské volby před třemi lety ovládlo, ostatní strany se ale spojily a odsunuly ho do opozice. V té je zastupitelský klub hnutí ANO velmi aktivní, a i v opozici má konkrétní výsledky. Teď ale přeci jen přichází s novinkou. „Vnímám, že na celostátní úrovni funguje stínová vláda skvěle. Každý tam má své jasné kompetence, jednotliví stínoví ministři mají transparentně na starosti oblasti, kterým rozumí, kterým se dlouhodobě věnují a které jsou okamžitě po volbách připraveni převzít. Tento model nyní chceme aplikovat i v rámci Karlovarského kraje, kdy jsme vytvořili stínovou radu kraje,“ vysvětluje Jana Mračková Vildumetzová.

„Chceme do toho pořádně šlápnout. Stávající koalice dělá chybu za chybou, nebije se za lidi a my na to nemůžeme jen koukat. I když krajské volby jsou až příští rok na podzim, tak my tu stále jsme a budeme pro všechny. Kdokoliv se na nás obrátí, vyrazíme za ním a pokusíme se společně najít řešení jeho problémů,“ dodává Mračková Vildumetzová.

KRAJSKÁ STÍNOVÁ VLÁDA HNUTÍ ANO

 

Jana Mračková Vildumetzová
předsedkyně krajské stínové vlády, ekonomika a finance

Gabriela Dostálová
zdravotnictví, JTF a regionální rozvoj

Renata Oulehlová
sociální věci

Martin Hurajčík
doprava a silniční hospodářství

Petr Kubis
bezpečnost

Andrea Pfeffer Ferklová
lázeňství, UNESCO, přeshraniční spolupráce

Hana Žáková
školství

Miloslav Chadim
cestovní ruch

Erik Klimeš
majetek a investice

Jan Vrba
životní prostředí a energetika

Ludmila Vocelková
rozvoj venkova, měst a obcí

Josef Váňa
sport

Jaroslava Brožová Lampertová
kultura a památková péče

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.