KARLOVY VARY PŘIVÍTALY NOVOU LÁZEŇSKOU SEZÓNU

Karlovy Vary – Zahájení lázeňské sezóny je vždy velkou událostí každého lázeňského města a nejinak tomu bylo i v Karlových Varech, které se probudily do nové sezóny 2023 uplynulý víkend.
Od 5. 5. do 7. 5.  žilo město bohatým programem. Ve Smetanových sadech vystoupila řada skupin a souborů a návštěvníci mohli navštívit i mimo jiné řemeslný jarmark.

V pátek byly při slavnostním večeru v městském divadle oceněny významné osobnosti. Cenu města za rok 2022 převzal z rukou primátorky města doc. PaeDr. Petr Kolísko, Ph. D. za své odborné aktivity v oboru lázeňství ve prospěch města Karlovy Vary a propagaci města ve světě. Čestné občanství města získal prof. ak. sochař Michal Gabriel jako zvláštní projev úcty za celoživotní dílo ve vztahu k městu Karlovy Vary. Cenu primátorky města obdržel MUDr. Michal Vinš, chirurg, sportovní lékař a karlovarský patriot. Cena Sdružení léčebných lázní byla udělena Ing. Františku Mikešovi in memoriam za celoživotní práci až do vysokého věku pro karlovarské lázeňství a jeho propagaci a Ing. Alexandru Rebjonkovi, Ph. D. za dlouholetou vynikající práci v lázeňství a za jeho aktivní zapojení do organizací a orgánů rozvíjejích jeho kvalitu, mimo jiné byl i členem pracovní skupiny pro obnovu tehdy havarijního stavu Vřídelní kolonády.

V sobotu dopoledne se konalo tradiční žehnání pramenům zakončené slavnostní mší celebrovanou v kostele Sv. Maří Magdalény. Žehnání pramenům se letos ujal apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo, jmenovaný do této funkce papežem vloni v květnu. Odpoledne tisíce lidí sledovaly tradiční průvod Karla IV. s chotí, rytíři, zbrojnoši a doprovodem na jeho cestě ze sadů Karla IV. u Císařských lázní přes kolonády až do Smetanových sadů.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.