V CHEBU PROBĚHLA DOPRAVNĚ EDUKATIVNÍ AKCE „NEŽ ŠLÁPNEŠ DO PENÁLŮ“

Cheb – Městská policie Cheb, Policie ČR, Besip a DDM Sova uspořádali první sobotu v květnu dopravně edukativní akci „Než šlápneš do pedálů“. Se začátkem cyklo sezóny je jasné, že oprášit si pravidla silničního provozu je na místě.

Výzvu přijaly především děti, převážně ale za podpory rad rodičů. „Dopravní hřiště zvládají velmi dobře a u dopravních značek občas rodiče pomáhají.“ uvádí velitel vnitřní služby Městské policie Cheb Martin Starý a dodává, že je hodně znát péče rodičů, a také to,  když se společně učí značky, pravidla a jak se chovat na silnicích.

Po absolvování jízdy zručnosti, pohybu na dopravním hřišti a malém testu dopravních značek dostaly děti malé odměny. Ačkoli většina rodičů neměla kolo, zkušební jízdy nechali na dětech. Ta to si ale mohli vyzkoušet například opilecké brýle a jejich reakce vypovídaly o zajímavých zkušenostech.

Martin Starý také upozornil na novinku, kterou jsou elektro koloběžky. Strážníci již zaznamenali několik příkladů, kdy museli udělit pokuty za jízdu po chodnících. Koloběžky jsou totiž běžným účastníkem provozu, a tak musí dodržovat stejná pravidla jako cyklisté. Elektro-koloběžky jsou navíc rizikovější například pro starší obyvatele svou rychlou a tichou jízdou. Na místě by tak byla podle strážníků městské policie ohleduplnost i na straně těch kdo koloběžku řídí.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.