Chebská lávka přes Ašskou ulici je v dokončena

Cheb – Nová ocelová lávka přes Ašskou ulici na výjezdu směrem na Františkovy Lázně je kompletně hotova. „K osazení obloukové konstrukce lávky došlo v listopadu loňského roku a v prosinci pak byla lávka v režimu předčasného užívání zprovozněna. V průběhu letošního roku probíhaly dokončovací práce zejména v okolí lávky a ve svazích pod lávkou,“ sděluje mluvčí města Simona Liptáková.
Nová lávka nahradila tu původní z 80. let minulého století, která se po 40 letech provozu ocitla na konci životnosti. „Její vybudování stálo přibližně 14 milionů korun, přičemž podstatnou část nákladů pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 9,8 milionu korun,“ pokračuje.
Dříve provedené sledování vytíženosti lávky přes Ašskou ulici, která propojuje obě části Zlatého vrchu, potvrdilo její potřebnost. „Pravidelně po ní chodí například děti ze staré části Zlatého vrchu, které navštěvují 3. ZŠ. Jedná se totiž o jediný bezpečný mimoúrovňový přechod přes frekventovanou čtyřproudovou komunikaci,“ dodává Simona Liptáková.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.