MARIÁNSKOLÁZEŇŠTÍ PŘIPRAVUJÍ VKROČENÍ DO NOVÉ SEZÓNY

Mariánské Lázně – Zahájení lázeňské sezóny v Mariánských Lázních se tradičně uskuteční na počátku května, ale přípravy na akci již finišují. Letošní ročník proběhne v termínu 12. – 14. května. Návštěvníci se opět mohou těšit na pestrý program, ve kterém nebude chybět tradiční žehnání pramenům, hudba různých žánrů, řemeslný ani farmářský trh. „Oficiální část programu zahájí Koncert Západočeského symfonického orchestru, který se uskuteční v pátek 12.5. od 19.30 hodin ve Společenském domě Casino. Předprodej vstupenek bude zajišťovat Městské infocentrum v Mariánských Lázních. Prodej bude zahájen 1. dubna v 9.00 hodin,“ sděluje jednatelka KIS Mariánské Lázně Alena Havrdová.

Oficiální část bude pokračovat v sobotu 13. května v 10.00 hodin Mší svatou v kostele Nanebevzetí Panny Marie, který stojí poblíž kolonády. „V rámci slavnostního aktu na kolonádě, který bude následovat po mši cca od 11 hodin, požehnají církevní hodnostáři mariánskolázeňským pramenům, přítomné přivítají a projevů se ujmou představitelé města Mariánské Lázně a církve,“ pokračuje s tím, že prostor bude dán také významným hostům a jejich zdravicím. Průvodcem sobotního programu bude moderátor Alexandr Komarnický.

Doprovodný kulturní program je opravdu bohatý. Návštěvníci se mohou těšit na hudbu v podání kapel KAMELOT, THE PEOPLE, KOMORNÍ ORCHESTR FELIXE SLOVÁČKA a mnoha dalších. „Hlavním hostem programu bude MARTA JANDOVÁ s doprovodnou kapelou,“ uvádí Havrdová.

Pamatováno bude i na děti. „Dinoo ostrov“ pro ně otevře svou bránu ve 14.00 u kruhové křižovatky na Hlavní třídě. I letos návštěvníky jistě přiláká řemeslný jarmark či prezentace partnerů. „Mariánskolázeňské zahájení samozřejmě proběhne za přítomnosti historických osobností v podání členů Divadla lidové tvorby. Program se tentokrát nebude konat jen na kolonádě, ale na mnoha dalších místech ve městě. Tato místa budou specifikována v propagačních materiálech. Lze směle říci, že sezónu otevře celé město,“ říká.

Nedělní program bude v režii Základní umělecké školy Fryderyka Chopina. Žáci této školy pod vedením pedagogů předvedou vše, co se během své docházky naučili. Zastoupeny budou všechny obory školy. „Akci pořádá Město Mariánské Lázně prostřednictvím své firmy KIS Mariánské Lázně s.r.o. a za finanční podpory mnoha partnerů, kterým je nutné poděkovat. Jedná se například o Karlovarský kraj, firmy Chevak Cheb a.s., Veolia Energie Mariánské Lázně s.r.o., Ensana a.s., Cimex invest s.r.o., Euro Nova & Partners s.r.o., VN Catering, Nová Karna s.r.o., BOHEMIA HEALING MARIENBAD WATERS a.s., Grandhotel Nabokov a mnoho dalších. Velký dík za spolupráci patří i firmě Technický a dopravní servis Mariánské Lázně s.r.o. Mediálním partnerem jsou rádio Blaník a Český rozhlas Karlovy Vary,“ dodává Alena Havrdová.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.