Vlády Fialy máme plné zuby, dalších hlasů přibývá

Už není nejmenších pochyb o tom, že Češi se postupně probouzí, aby se stále více a opakovaně přesvědčovali o tom, jak se v médiích překrucují informace a dokonce, jak během chvilky lze udělat z pravdy lež a naopak.

O to horší je skutečnost, že podezření na stranění médií stále více padá na politiky. Počty negativních otázek v televizních debatách, prostor pro vyjádření se a další mediální fígle, které se objevují stále častěji ve prospěch „nečeské“ Fiallovo vládě, která má spojením „pěticirkusových“ stran jasnou mediální převahu, která bude mít jistě zajímavé pozadí.

Politici potřebují nutně média nejen proto, aby se o nich vědělo, ale také proto, aby zprávy o nich byly co nejlepší i přes to, že realita může být diametrálně odlišná. 

Do mediální pletich některé nezávislá média zapojují zpolitizovanou Českou televizi, Forum 24 a další média, která jsou ovládána lidmi napojenými na politiky, nebo politické strany.

Takové zprávy nemusí být vždy zcela objektivní a mohou v lidech probudit falešné sympatie, nebo dokonce nenávist a zlobu.

Klasickým politickým poškozením byla zpráva, kdy krátce před volbami byl politik označen za pedofila a jeho popularita ze dne na den poklesla k bodu mrazu, aby se hned po volbách objevila zpráva, že to byl omyl.


[wonderplugin_video videotype=“mp4″ mp4=“https://karlovarky.cz/wp-content/uploads/2023/03/Kulhanek-a-Rakusan.mp4″ webm=““ poster=““ lightbox=0 lightboxsize=1 lightboxwidth=960 lightboxheight=540 autoopen=0 autoopendelay=0 autoclose=0 lightboxtitle=““ lightboxgroup=““ lightboxshownavigation=0 showimage=““ lightboxoptions=““ videowidth=600 videoheight=400 keepaspectratio=1 autoplay=0 loop=0 videocss=“position:relative;display:block;background-color:#000;overflow:hidden;max-width:100%;margin:0 auto;“ playbutton=“https://karlovarky.cz/wp-content/plugins/wonderplugin-video-embed/engine/playvideo-64-64-0.png“]


Kauza kolem olympijského vítěze Davida Svobody neutichá, budí emoce a rozděluje lidi na dva nesmiřitelné tábory. Vášnivou debatu vyvolal na sociálních sítích bývalý šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš, když ministryni obrany Janu Černochovou nazval nejodpudivějším fanatikem. Šéfky resortu obrany se ale zastal například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Pod příspěvkem se objevily i vulgární a útočné komentáře.

„Ministryně Jana Černochová je nejodpudivější fanatik v ministerské funkci v éře samostatné ČR. Trestat za bezprecedentní šikanu by ji měl Petr Fiala, ne ona pana Svobodu za vyjádření svobodného a relevantního postoje,“ napsal na Twitteru Stoniš.

Podle mediálního teoretika Jana Jiráka je veřejný hon na pětibojaře Svobodu značně nebezpečný.  „Považuji za velmi alarmující, že byl někdo pronásledovaný za to, že veřejně řekl svůj názor,“ kroutil hlavou mediální expert Jan Jirák. „To, co se tady nastartovává, tedy určité omezování rejstříků názorů, je začátek autocenzury,“ uvedl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Za tím, co dříve se o politické skandály media prala, tak dnes se o kauzách vládního pětislepence, trpícího zjevně mravní bídou skoro vůbec nemluví.

Není možné, že i proto se začíná demonstrovat. Lidé jsou zdrojem moci, nikoliv politici. Ti mají být hlasem lidu, ale nikoli hlasem lobbistů, populistů, jiných států a mocností, nebo nadnárodních společností, které vyváží každoročně stovky miliard z krvácející české ekonomiky.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.