Hejtman Petr Kulhánek (STAN) lhal zastupitelům.


(Karlovy Vary, 2. 4. 2023) – Vedení Karlovarského kraje opět hodilo své obyvatele přes palubu a dalo přednost své stranické linii. V rámci připomínkového řízení totiž bez připomínek odsouhlasilo rušení poboček České pošty v našem kraji.

Hejtman Petr Kulhánek dne 27.3.2023  navíc zastupitelům na posledním zasedání lhal, když tvrdil, že kraj dokument k připomínkování nedostal.

„Bylo nám divné, že by se kraje k takto zásadní otázce neměly možnost vyjádřit. Vždyť jsou oficiálním připomínkovým místem. Začali jsme pátrat a zjistili jsme, že vedeni kraje se k problematice rušení poboček pošty vyjádřilo a to velmi stručně. Ministerstvu sdělilo, že nemá připomínky a tím potvrdilo, že s postupem souhlasí,“ zlobí se poslankyně parlamentu a předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová.

,,Celý ten postup hejtmana je absurdní. Před týdnem schválilo zastupitelstvo náš návrh, ve kterém zastupitelstvo kraje vyzývá ministra vnitra a vládu ČR nepřistupovat ke kroku zrušení poboček České pošty s.p. v Karlovarském kraji, a to do doby řádného projednání a případného nalezení řešení s jednotlivými starosty měst a obcí. Pan hejtman nás následně ubezpečoval, že téma otevře na nejbližším jednání s vládou. Podle mých informací se tak ale nestalo a pan hejtman na jednání mlčel a za náš kraj opět nebojoval,” dodává Vildumetzová.

A tak se starostové v našem kraji dozvěděli, že se v Karlových Varech, kde je v současnosti devět poboček, má od 1. července rušit poboček šest. V Chebu se mají zrušit tři a zůstat mají jen dvě, v Sokolově zůstane jen jedna, stejně jako v Mariánských Lázních a Nejdku.

Poslankyně Jana Mračková Vildumetzová je zároveň stínovou ministryní vnitra a proto neustále vyzývá ministra Víta Rakušana, ať projednávání návrhu na rušení poboček České pošty zastaví, celou věc projedná se starosty a primátory a teprve poté ať rozhoduje. „Starostové a primátoři prostě znají svá města a obce nejlépe,“ dodává Jana Mračková Vildumetzová, která nerozporuje nutnost transformace státního podniku, ale postup, jakým k němu má dojít.


Z kuloárů zaznívá, že proti Kulhánkovi stojí stále více lidí. Nevylučuje se, že lidé budou požadovat rezignaci hejtmana. Kulhánkovo fabulací, při kterých byl přistižen je stále více, stejně jako zamlčovaných informací při rozdělování veřejných peněz, které už v minulosti byly ostudou, kterou se politik snaží mediálně zametat pod koberec. Cesta do Izraele s manželkou, kterou Kulhánek popřel na jednání karlovarského zastupitelstva nebyla niky vysvětlena. politik se ji snaží promlčet.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.