Plavecký bazén na Domově mládeže zůstane v provozu

(Karlovy Vary, 6. 3. 2023) – Vytrvalý boj opozičních zastupitelů za záchranu plaveckého bazénu v Domově mládeže v Karlových Varech – Drahovicích slaví úspěch. Radní pro školství a tělovýchovu Jindřich Čermák (Piráti) totiž zastupitelům slíbil, že bazén zůstane v provozu i v příštích letech.
„Jsem velmi ráda, že jsme přiměli vedení kraje ke změně rozhodnutí. Bylo by špatné zavírat fungující sportoviště, zvláště v době, kdy se tolik volá po sportování a pohybových aktivitách všech věkových kategorií,“ říká poslankyně parlamentu a předsedkyně zastupitelského  klubu Jana Mračková Vildumetzová (ANO).
Právě ona patřila k nejhlasitěji protestujícím zastupitelům a poukazovala na skutečnost, že snahy o uzavření bazénu byly již v minulých letech. Vždy se ale podařilo najít řešení a provoz bazénu zachovat.
„Bazén v domově mládeže je navíc napojen na centrální zásobování teplem, což je z hlediska provozu podstatně levnější varianta, než má například město Karlovy Vary v KV Areně. Navíc je bazén plně funkční a proto plán na uzavření, který se připravoval v úplné tichosti, byl opět pouze špatnou vizitkou vedení kraje,“ pokračuje Jana Mračková Vildumetzová.
Klub hnutí ANO na zastupitelstvu připomněl, že je potřeba pracovat i na větší propagaci bazénu, a to především s důrazem na možnost jeho využívání veřejností, o čemž málokdo ví.
Podle původního plánu současné vládnoucí krajské koalice měl být provoz bazénu ukončen už v lednu letošního roku. Tomu ale opozice na poslední chvíli zabránila a podařilo se jí dohodnout prodloužení provozu do konce aktuálně probíhajícího školního roku. Podle informací Jindřicha Čermáka nakonec bude provoz bazénu zachován i v dalších letech.

 


KOMENTÁŘ KL

Dnes se stále více ukazuje, že Kulhánkova politika je zcela vyprázdněna a zcela omezena na ukojení mlčící většiny, která podporuje rozhazovačného amatéra, jehož jediná politika je udržet se u korýtka za každou cenu. Zcela vyprázdněná městská pokladna v Karlových Varech je žalostný výsledek osmiletého vládnutí zprofanovaného hnutí KOA, včele s mediálním maskotem Kulhánkem, který vyniká svou slabostí a nulovým potenciálem tvořit politiku pro občany. Dalším projevem slabosti je zoufalá snaha udržet svůj vliv pomocí mnoha korýtek a pašalíků pro většinu ovládající tok veřejných prostředků, které nemorálně utrácí za stále větší nesmysly nasměrované často přímo do kapes spolustraníků a nenasytných koaličních konzumentů, kteří drží při životě pro občany mrtví a zcela impotentní politický projekt „vládnutí za každou cenu“.

Pokud rozkulhaná krajská většina dovládne do konce volebního období, může být v krajské pokladně díra, kterou občané Karlovarského kraje ještě neviděli.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.