Ex primátor Kulhánek je líný a nic nedělá a měl hysterický záchvat

Kytice s cigaretami, keramický anděl, slivovice, pramice i vozembouch. Takové dary dostal dosluhující prezident Miloš Zeman při svých návštěvách Karlovarského kraje. Ale nikdy se od politika Kulhánka nedočkal splnění jeho závazků, aby zahájil opravu Císařských lázní.

Kulhánek nikdy nesehnal jedinou korunu na jejich obnovu z národních či mimo krajských zdrojů. Existují desítky projektů za milióny, které pod Kulhánkovo vedením nikdy nespatřily světlo světa, které byly jen součástí masivní mediální kampaně, aby po té skončily v šuplících.

Celých deset let byl Miloš Zeman ve funkci prezidenta České republiky . Během té doby několikrát oficiálně navštívil Karlovarský kraj. Až po páté návštěvě mu došla trpělivost, aby líného a mediálně opěvovaného Kulhánka pokáral, že „nic nedělá“.

Do historie internetu se v souvislosti se Zemanovou návštěvou v regionu nezapomenutelně zapsalo to, jak prezident Zeman počastoval politického turistu, ex primátora Petra Kulhánka (STAN, KOA a další). Po opakovaných návštěvách, Kulhánkovo panáčkování a soustavného přešlapování okolo Císařských lázni, prezident Zeman nazval Kulhánka líným, který nic nedělá.

Je fakt, že Kulhánek za osm let v Karlových Varech, kde „dělal primátora“, bohužel významně projídal jeden rozpočet za druhým, kdy se víc, než na investice pro dobro občanů města staral o své kamarády, kterými doslova zaplevelil Magistrát a organizace města. Mnoho Kulhánkem dosazených lidí sedí na pozicích ve společnostech placených z rozpočtu města  dodnes. A to pokračuje dál i  na Karlovarském kraji, kde se nově zřizují pozice pro kamarády a politické vazaly za veřejné peníze pro rozkulhaný slepenec, koalice Starostové a nezávislí s KOA, VPM Cheb a TOP 09, Česká pirátská strana – 6 křesel, Koalice ODS a KDU-ČSL s podporou Soukromníků – 4 křesla, MÍSTNÍ HNUTÍ NEZAVISLÝCH ZA HARMONICKÝ ROZVOJ OBCÍ A MĚST- 4 křesla, který Kulhánka drží při politickém životě v hejtmanském křesle.

Kulhánek nikdy moc nepracoval. Prakticky kromě soukromé firmy jeho matky, kde dělal na několik měsíců „ředitele“, žije z peněz daňových poplatníků dlouhá léta. Tomu odpovídá i jeho politická „práce“.  Za osm let Kulhánkovo působení v Karlových Varech se občané nedočkali ani jediné produktivní investice, ale naopak výsledek odpovídal vyjedenému krámu s noblesou navoněné bídy. To byla zřejmě jeho jediná kvalifikace na pozici hejtmana.

Svůj proslov kdy, prezident Zeman prokouknul rozkulhanou a masivně médii podporovanou politiku, učinil po opakovaném neplnění mediálních slibů Kulhánka, který prý z toho dostal hysterický záchvat.V roce 2014 zavítal prezident také do Nové Role, kde ho obdarovali velkým keramickým andělem. Byl to nápad tehdejší starostky Jitky Pokorné, která ho sama koupila a na anděla přidala i věnování, aby se prezidentovi hodně dařilo a zachoval si duševní a osobní pohodu. V roce 2015 obdržel prezident v kraslickém Amati hned dva dárky – originální vozembouch a jednoduchý hudební nástroj, takzvanou borlici. Sáňky od Karlovarského kraje, které český prezident dostal při další návštěvě v roce 2017, nepatří právě k tradičním prezentům.

Po té co Karlovarský kraj dokončil projekt, zajistil financování s pomocí národních zdrojů, což se Kulhánkovi jako již tradičně nikdy nepodařilo, tak se po volbách vytvořil „krajský slepenec“ který obešel vítěze voleb a ustavil současnou koalici včele hejtmanem Kulhánkem. Byla rozvrtána probíhající oprava Císařských lázní. Byly přerušeny práce. Následovaly změny projektu a prodražení  celé stavby o další stovky miliónů korun, které nejspíš opět zaplatí z vlastních kapes občané Karlovarského kraje, protože Kulhánek žádnou další dotační podporu,  jako tradičně nevyjednal. Dluhy, úvěry, půjčky jsou nyní předmětem Kulhánkovi administrativy na Karlovarském kraji, kam se rozkulhaná politika přesunula z dokonale vyjedených Karlových Varů.

 

Autor: Jan Kopecký

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.