Policisté v Sokolově zachránili život muži, který v bytě zkolaboval! Při resuscitaci pak použili i přístroj AED

SOKOLOVSKO – Na tísňovou linku 158 zavolala dvaapadesátiletá žena, že po příchodu do bytové jednotky v Sokolově nalezla ležet bezvládně muže. Do bytu se okamžitě vydala policejní hlídka z obvodního oddělení Sokolov-město ve složení pprap. Jakub Havlín, pprap. Tomáš Berka a pprap. Lukáš Šára.

Policisté se po příjezdu spojili s oznamovatelkou, která je do bytu pustila. Policisté u muže, který bezvládně ležel na rozkládací posteli, zkontrolovali životní funkce. Vzhledem k tomu, že muž nedýchal, tak ho přemístili na podlahu a jeden z policistů začal s nepřímou masáží srdce a umělým dýcháním prostřednictvím ambuvaku.

Další z policistů mezitím připravoval k použití Automatický Externí Defibrilátor (AED). Následně byl muž na přístroj AED připojen. Ten poté začal analyzovat jeho zdravotní stav a po chvíli došlo k výboji. Poté jeden z policistů pokračoval v nepřímé masáži srdce, a to až do příjezdu záchranářů, kteří si následně muže převzali do své péče.

Nakonec se u třiapadesátiletého muže podařilo obnovit životní funkce. Po několika minutách byl muž převezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Karlových Varech.

„Samozřejmě, že přístroj AED je velkým pomocníkem v těchto situacích. Těší nás, že se nám podařilo muže zachránit. Snad bude brzy v pořádku,“ shodli se po zákroku policisté.

Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje v současné době využívá 29 automatických elektronických defibrilátorů. Ty mají ve služebních vozidlech policisté z obvodních oddělení či dopravních inspektorátů.

Autor: mjr. Jakub Kopřiva

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.