Uzavření bazénu jsme odvrátili, teď je třeba řešit jeho budoucnost

(Karlovy Vary, 14.12.2022) – Záměr vedení Karlovarského kraje uzavřít bazén na Domově mládeže v Karlových Varech – Drahovicích se podařilo částečně odvrátit. Zatímco opoziční politici tvrdě a nekompromisně bojovali proti zavření, radní pro školství Jindřich Čermák i hejtman Petr Kulhánek si stáli za svým, tedy za záměrem bazén uzavřít. Nakonec byl jeho provoz prodloužen do června příštího roku.

„Je prostě nemyslitelné, aby se zavírala sportoviště, kam dochází děti a vodní záchranáři. Celá tato kauza je jen dalším důkazem toho, že vedení kraje nechce hledat řešení a nechce pracovat. Proto se v naprosté tichosti a bez vědomí zastupitelů snažilo bazén uzavřít,“ vysvětluje poslankyně a opoziční zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Ta společně s karlovarskou primátorkou Andreou Pfeffer Ferklovou začala bít na poplach a hlasitě protestovat. Primátorka lázeňského města se pak navíc ohradila proti tvrzení hejtmana, že sportovní kluby a vodní záchranáři mohou využívat jiné karlovarské bazény.

„To v žádném případě není pravda a naše kapacity jsou omezené. Na všech našich bazénech máme přetlak a přijetí dalších oddílů a vodních záchranářů by znamenalo omezení provozu pro veřejnost, což rozhodně neplánujeme,“ doplňuje Andrea Pfeffer Ferklová.

Krajská opozice prosadila prodloužení provozu bazénu do konce června příštího roku s tím, že se bude hledat řešení, jak provoz bazénu zachovat. Město Karlovy Vary navíc vyslalo na domov mládeže pracovníky KV Arény, aby posoudili současný stav bazénu. Ti po důkladné prohlídce konstatovali, že bazén nevyžaduje zásadní investice a může i nadále sloužit.

„Vyzývám vedení Karlovarského kraje, aby udělalo den otevřených dveří v bazénu, aby tam byli pozváni na prohlídku všichni zastupitelé a média a mohli se seznámit se stavem bazénu. Dále žádám vedení kraje a hlavně vedení Domova mládeže o aktivní přístup v otázce provozu bazénu, vytvoření cenově příznivých a dostupných nabídek pro plavání seniorů, škol, školek, sportovních klubů, ale i široké veřejnosti,“ pokračuje dále Jana Mračková Vildumetzová, která nechce dopustit uzavření bazénu ani v budoucnu. Vedle zdraví prospěšnému plavání obě krajské zastupitelky poukazují i na skutečnost, že studenti karlovarské Střední pedagogické školy, která s Domovem mládeže sousedí, skládají z plavání maturitní zkoušku. „A to je další zásadní argument, proč bazén nezavírat,“ uzavírá Jana Mračková Vildumetzová.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.