Hrozí znovu zpoplatnění několika úseků na D6?

Po změně vlády se zřejmě mění i pohled na zpoplatnění nedokončených dálnic. Budou  politici mlčet, nebo bojovat za to, aby D6 nebyla opět zpoplatněna?  O tom,  jak se politici zajímají o občany nejchudšího a nejmenšího kraje v České republice částečně vypovídá otevřený dopis ministru dopravy, který odeslala poslankyně PČR Jana Mračková Vildumetzová.
Vážený pane ministře, 
 
včera se konal kulatý stůl k dostavbě dálnice D6, na který jste se také on-line připojil a měla snad z Vaší strany zaznít informace, že vyjmutí dálnice z nezpoplatněných úseků, které se povedlo dojednat v roce 2017, bylo populistickým rozhodnutím a že v příštím roce se nezpoplatnění ještě ponechá, ale v dalších letech by tomu tak již nemuselo být. Chtěla bych Vás proto požádat o Vaše oficiální vyjádření k této záležitosti.
 
Zároveň bych Vám ráda sdělila několik důležitých skutečností k této problematice. Karlovarský kraj má jedno z nejhorších spojení s hlavním městem Prahou. Karlovarský kraj je strukturálně postiženým regionem. V roce 2013, kdy se úsek D6 Karlovy Vary – Cheb zařazoval mezi zpoplatněné úseky, tak kraj tuto skutečnost přehlédl v dané vyhlášce a nedal k tomuto připomínku. Jsem ráda, že se vyjmutí ze zpoplatněných úseků v roce 2017, za velkého přispění a podpory Andreje Babiše a Dana Ťoka, starostů měst a obcí a mnoha dalších, povedlo narovnat a několikrát jsem veřejně deklarovala a velmi bedlivě každý rok sleduji vyhlášku vydávanou Ministerstvem dopravy ČR, aby úsek D6 Karlovy Vary – Cheb byl stále nezpoplatněným úsekem a to do doby, než bude hotová celá dálnice D6 od Karlových Varů do Prahy. 
 
Zároveň bych Vám chtěla napsat, že v letech 2016 – 2020 se podařilo vybudovat 3 nové úseky: obchvat Řevničova, Lubence, úsek Řevničov – Nové Strašecí v délce více jak 15 km, což se nikdy za tak krátkou dobu nepovedlo. V současné chvíli se již dávno měly začít budovat další úseky, ale to, co se plánovalo, se prozatím vůbec nenaplňuje. 
 
Pane ministře, dálnice D6 je pro naše občany nejdůležitější spojnicí s hlavním městem Prahou a dokud nebude tato dálnice kompletně hotova, nikdy nebudu souhlasit se zpoplatněním úseku Karlovy Vary – Cheb a budu věřit, že Vy, za svého působení v pozici ministra dopravy nebudete tuto změnu realizovat a ani o ní vůbec přemýšlet. 
 
Děkuji za Vaši reakci a odpověď. 
 
Jana Mračková Vildumetzová 
poslankyně Parlamentu ČR 
předsedkyně zastupitelského klubu hnutí ANO

Současný hejtman Petr Kulhánek je spíš jen mediální hvězdou místních kamarádů prodávajících „pravdu“, vždy a vše dokonale okomentuje, ale podle výsledků jeho práce za dlouhou řadu let, by se jeden mohl jen tiše stydět. O tom, jak Karlovarský kraj bojuje za své občany svědčí mimo jiné nulové informace právě ke zpoplatnění D6. Toho, kde současný kraj nepracuje, stále více přibývá, stejně jako stále více přibývá občanů, kteří Karlovarský kraj navždy opouští. Bývalý primátor města Karlovy Vary a současný hejtman je v politických funkcích už déle než deset let, ale dobře odvedená práce je pojem, který se v jeho repertoáru moc neobjevuje.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.