Pozor na obchodní praktiky TeamViewer

Je už několik let co jsme začali používat program na dálkovou správu TeamViewer. Byli jsme celkem spokojeni až na cenu, která představoval skoro 8 tisíc ročně a hledali jsme nějaké řešení. Bohužel firma neposkytuje ani po několika létech žádný věrnostní program pro stávající klienty, tak jsme si našli levnější alternativu.

Už jsme si neuvědomili, že pokud licence, kterou jsme více než půl roku nevyužívali vyprší, že vykutálená německá firma má v obchodních podmínkách větičku, kterou si platící zákazníky může chytit ještě na další rok. Jedná se o prolongaci smlouvy. Vtip spočívá v tom, že součástí obsáhlých obchodních podmínek je ona větička, která říká, že zákazník je povinen vypovědět smlouvu nejdéle 28 dní před vypršením licence, a pokud tak neučiní ve stanovené lhůtě, tak se smlouva automaticky prodlužuje o celý další rok.

Tuto informaci vám firma TeamViewer ráda znovu připomene  společně s fakturou, kterou dostanete elektronicky teprve poté, co vaše lhůta pro vypovězení smlouvy vypršela tak, aby jste se dozvěděli, že za služby, které už nechcete, budete ještě další rok tvrdě platit. O této informaci se dozvíte až na zadní straně faktury. Nevíme jak v Německu, ale v Čechách tomu říkáme praktiky šmejdů.

Právě proto nedoporučujeme společnost TeamViewer, protože jejich obchodní praktiky jsou nemorální a neumožňují se v případě promeškání stanované lhůty pro výpověď, smlouvu nijak dohodnout, například smluví pokutou.

Se společností nelze ani komunikovat po e-mailu, musíte se přihlásit do jejich programu a po celkem komplikované proceduře vytvořit událost (ticket), kterou s Vámi řeší často jen v angličtině nebo slovenštině, ti kteří vám dávají jen jedinou alternativu, zaplatit plnou cenu za služby, které už nebudete další rok využívat.

Na rafinované obchodní způsoby je možné reagovat efektivně jedině tak, že taková společnost už nikdy nepřekročí práh vašich obchodních vztahů a nikdy ji nebudete doporučovat svým klientům a obchodním partnerům. Následovalo okamžité ukončení smlouvy a požadavek na potvrzení o  přijetí výpovědi.

TeamViewer už nikdy nevstoupí do našich peněženek ani na jedinou vteřinu, protože se může  stát, že když po roce zapomenete na datum nejzaššího termínu pro ukončení, tak celý jeden rok navíc budete platit za nic. „A to se vyplatí.“

Děkujeme za zveřejnění. 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.