Počet lidí závislých na potravinových bankách stále narůstá

Počet lidí závislých na potravinových bankách stále narůstá, do podzimní sbírky potravin se zapojí kompletní síť obchodů Tesco, pomáhat lze i skrz Online nákupy.

Do podzimní Sbírky potravin, která se uskuteční v sobotu 12. listopadu, se mohou zákazníci poprvé zapojit na všech prodejnách Tesco po celé České republice. Darování je navíc možné i na Tesco Online nákupech pomocí tzv. Balíčků pomoci, a to od 8. listopadu až do 22. listopadu. Sbírka se koná ve spolupráci s Českou federací potravinových bank, hlavním smyslem je zajistit potraviny, ale také základní drogerii těm, kteří to nejvíce potřebují.

Darované potraviny a drogistické zboží poputují ihned po sbírce do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména osamělým seniorům, rodičům samoživitelům, pěstounským rodinám, dětem z dětských domovů, postiženým či lidem bez domova a v nouzi. Důležitost potravinové pomoci podtrhuje skutečnost, že do sbírky se aktivně zapojuje na lokální úrovni řada neziskových organizací, které ve sbírce vidí prostor pro získaní potravin pro své klienty – Tesco tím dostává svého závazku být dobrým sousedem. Na pobočkách Tesco tak budou například pomáhat dobrovolníci z Klokánku Hostivice, Armády spásy či dětského domova Radost.

„Počet lidí v nouzi závislých na potravinových bankách výrazně narůstá, jsem proto moc ráda, že se celá síť obchodů Tesco zapojí do letošní podzimní sbírky, abychom maximalizovali pomoc potřebným. Naše spolupráce s potravinovými bankami se datuje již od roku 2013, celkem jsme potravinovým bankám za poslední rok poslali 579 000 porcí jídla z potravinových sbírek. Vážíme si každého zákazníka, který se zapojí, ať už fyzicky na obchodech Tesco, nebo online v rámci služby Tesco nákupy,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka společnosti Tesco Česká republika.

„Bohužel přibývá lidí, kteří se kvůli současné společensko–ekonomické situaci dostávají do finančních problémů. Často se jim pak nedaří pokrýt základní náklady na potraviny a přicházejí pro potravinovou pomoc k nám. Nejsou to lidé bez zaměstnání nebo ti, kteří jsou závislí na sociálních dávkách. Přichází stále více těch, kterým příjmy ze zaměstnání prostě nestačí. Stále více je mladých rodin s malými dětmi nebo seniorů, jimž důchod nepokryje základní potřeby. Právě těmto lidem jsou především určeny potraviny se Sbírky a jim budou průběžně distribuovány, aby jim v těžké době ulehčily,“ uvádí Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Tesco své potravinové přebytky daruje i mimo sbírky potravin. Přes potravinové banky daruje i pravidelně během roku. Spolupráce je navázána s organizacemi přímo poblíž prodejen, aby se potraviny dostaly k potřebným co nejdříve.

Více informací o sbírce potravin najdete na https://itesco.cz/sbirka-potravin/ nebo na https://www.sbirkapotravin.cz/

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.