Spolupráce univerzity v Praze a hotelové školy přináší ovoce

Spolupráce mezi Hotelovou školou v Mariánských Lázních a Vysokou školou obchodní v Praze, fakultou Panevropské univerzity, pokračuje dál. V polovině října 15 studentů staršího ročníku navštívilo tuto univerzitu a zúčastnilo se přednášky a diskuse o moderních trendech v cestovním ruchu a lázeňství. Přednášku vedla Ing. Iveta Hamarneh, Ph.D., vedoucí katedry cestovního ruchu. Následně se studenti setkali s děkankou Vysoké školy obchodní, doc. Ing. Ilonou Švihlíkovou, Ph.D., Ing. Romanem Kořánem, vedoucím Katedry ekonomiky a lidských zdrojů a Ing. Vladimírem Dragonem, obchodním ředitelem univerzity.

Několik studentů projevilo zájem, že by chtěli pokračovat ve svém vzdělávání v oboru cestovního ruchu na Panevropské univerzitě, jak nám sdělil Ing. Roman Kořán.

Po návštěvě školy si studenti prohlédli známé pražské divadlo Ypsilon, včetně zákulisí a se zasvěceným výkladem.

Na univerzitě v současné době probíhá soutěž o nejlepší bakalářskou práci na téma Rozvoj cestovního ruchu v Mariánských Lázních. Ohodnocení studenti získají možnost pobytu v Mariánských Lázních zdarma. Město Mariánské Lázně tak obdrží moderní pohled mladých odborníků na rozvoj cestovního ruchu a studenti budou potom moci absolvovat odbornou praxi v místních hotelech nebo cestovních agenturách.

V plánech Katedry ekonomiky a lidských zdrojů univerzity je také uspořádat mezinárodní konferenci. Jak nám vysvětlil Ing. Kořán, hodlají na konferenci pozvat odborníky z lázeňských měst, která jsou součástí 11 lázeňských měst Evropy (zapsaných do světového dědictví UNESCO). Na konferenci se budou diskutovat témata zaměstnavatelů, municipální politiky a akademické sféry, zaměřené na vzdělávání, zaměstnanosti a rozvoje cestovního ruchu v lázeňských městech.

Panevropská univerzita je nejmladší univerzitou v Česku. Vznikla sloučením dvou vysokých škol v Praze: Vysoké školy podnikání a práva a Vysoké školy obchodní, které jsou nyní fakultami Panevropské univerzity.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.