Krátkodobá půjčka – na co být opatrný a jaké výhody přináší?

Nebankovní společnosti často nabízejí tzv. krátkodobé půjčky. Často na tyto finanční produkty můžete narazit pod názvem ,,půjčka před výplatou“. Finanční produkt je určen převážně pro lidi, kteří vědí, že dokážou finanční prostředky vrátit do 30 dnů. U některých společností je tato doba prodloužená na lhůtu 12 měsíců. Záleží na tom, o jakou nebankovní společnost se bude jednat. Jaké jsou hlavní výhody krátkodobých půjček?

Krátkodobá půjčka

· Největší výhodou je bezesporu rychlost. Vyřízení krátkodobé půjčky vám nezabere ani 48 hodin. Schvalovací proces je u typu těchto půjček velice rychlý a vy tak běžně máte ještě tedn den informaci, zda nebankovní půjčku dostanete, nebo ne. Pokud je schvalovací proces úspěšný a krátkodobá půjčka je vám schválená, peníze máte na bankovním účtu do pár minut po podpisu smlouvy.

· Vše vyřídíte z pohodlí svého domova. Je pravdou, že bankovní společnosti začali tuto variantu nabízet také. Na druhou stranu u bankovních společností není proces prozatím tak rychlý, jako u nebankovních společností. Zbytečně nemusíte vyplňovat zdlouhavé informace a podepisovat několik dokumentů. Poté už jen čekáte na výsledek a případně na finanční prostředky. · Další výhodou je také předčasné splacení zdarma. Tento bonus ovšem nabízí jen některé nebankovní společnosti. Vždy je dobré si zjistit, o jaké nebankovní společností se jedná. Je potřeba ale myslet na to, že pokud si u vámi vybrané nebankovní společnosti půjčíte finanční produkty podruhé, bude vaše úroková sazba a roční procentuální sazba nákladů vyšší. Svým způsobem se tak jedná o marketingový tah nebankovních firem. Při prvotním využití se tato výhoda dá považovat za skutečně zajímavý bonus.

· Posledním důvodem jsou různé varianty splácení. Některé nebankovní společnosti nabízí pouze klasické anuitní splácení, ale v posledních letech na trhu objevují i společnosti s tzv. balonových splácením. To znamená, že splácíte pouze úroky a uhrazení jistiny si odložíte až na konec sjednaného období. Vždy bude záležet na tom, koho si vyberete jako poskytovatele.

Závěrečné shrnutí

Jestliže jste už využili prvotní nabídku nebankovní společnosti nebo žádáte o krátkodobou půjčku u společnosti, která nenabízí žádné výhody, je potřeba se zaměřit na roční procentuální sazbu nákladů – RPSN. Nebankovní společnosti mohou být v některých případech nevýhodné a roční procentuální sazba nákladů tak bude příliš vysoká. Co to může znamenat? Že za půjčku na závěr zaplatíte zbytečně více než byla vámi požadována částka.

Autorem článkuje ZOXO – poskytovatel nebankovních půjček

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.