Nezvolená Tůmová je proti vůli občanů zastupitelkou města

Asi jedním z největších překvapení letošních voleb je politická arogance a pohrdání hlasy karlovarských voličů v podání politického subjektu Karlovarská občanská alternativa (KOA), který historicky nesplnil slib občanům v podobě zachování letního kina. Voliči úplně vyřadili lídryni kandidátky, političku Michaelu Tůmovou (KOA), která nebyla zvolena do zastupitelstva města.

Tůmová se z první pozice propadla až na páté místo. Ale populistické hnutí ztrácející rychle důvěru lidí, dostalo od voličů jen čtyři mandáty. Politička Tůmová, která byla v minulosti kritizována za klientelismus a přihrávání zakázek svému manželovi se rázem ocitla mimo karlovarské zastupitelstvo. Voliči tak demokraticky rozhodli.

Skokany upadající kandidátky KOA byl politik Kulhánek a Žemlička, kteří startovali z osmé a deváté pozice. Na ustavující zastupitelstvo se už nedostavil občany řádně zvolený Žemlička, ale místo něj přišla složit zastupitelský slib Tůmová, která jako úřadující předsedkyně u voličů totálně propadla.

Takové pohrdání hlasy voličů už nejspíš v budoucnu hnutí KOA postaví úplně mimo politickou šachovnici.

Tůmová na místo aby, zpytoval svědomí,  a po těžkém politickém výprasku v tichosti opustila politiku, tak následně po té, co by občany nezvolená, usedla jako náhradník suverénně v karlovarském zastupitelstvu.

Je jasné, že zvolený ředitel školy Žemlička se vzdal mandátu od voličů, a tak  uvolnil místo neoblíbené Tůmové, kterou lidi z kandidátky přehledně vypískali. Důvody jsou pofiderní, protože všichni političtí aktéři už zastupiteli byli a dobře věděli, co to obnáší.

Ke zděšení veřejnosti, nezvolená zastupitelka Tůmová svou nekompetentnost a neznalost zákona O obcích předvedla, krátce po složení slibu zastupitele na ustavujícím zastupitelstvu města Karlovy Vary. Nikdo ze zastupitelů zoufalé pokusy o manipulaci veřejnosti už dlouze projev amorální Tůmové s totalistickým akcentem arogance nekomentoval.

Dalším nešvarem hnutí KOA jsou významné kontakty s místními novináři, zejména pak na politika Kulhánka. V minulosti bylo opakovaně zaznamenáno jméno redaktorky Kalinové u tendenčních článků vyznívajících jednoznačně a účelově ve prospěch hnutí KOA, nebo jednotlivých politiků. Stejná redaktorka se také často podepisuje pod články, ve kterých útočně poškozuje jiné politické osobnosti, často konkurenty hnutí KOA. Manžel Kalinové byl mimo svou lékařskou praxi také zastupitelem v Karlových Varech a táhne se za ním zajímavá kauza, o které budeme informovat. Kromě toho, ve vší tichosti Kalina asi ne náhodou, stále využívá dlouhá léta od města prostory ve vile s terasou pro svou praxi za směšné nájemné, které nedosahuje ani poloviny běžného nájemného v panelákovém bytu bez balkonu.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.