Ani na Dušičky nezapomínejte na svou bezpečnost

Letošní Památku zesnulých tzv. dušičky si připomeneme ve středu 2. listopadu. Lidé v tomto období navštěvují své blízké, kteří již bohužel nejsou mezi námi, na místech jejich posledního odpočinku. Zde panuje v těchto dnech větší kumulace osob, přičemž někteří chodí pěšky a jiní se na hřbitov vydají autem.

„Policisté Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje by rádi varovali občany, aby si při  návštěvě hřbitovů či dalších pietních míst dávali pozor na své osobní věci a zejména, aby nenechávali cenné věci, jako jsou peněženky, mobilní telefony či kabelky a další příruční zavazadla ve svých vozidlech. Auto opravdu není trezor a k vykradení Vašeho vozu stačí zkušeným pachatelům této trestné činnosti jen malý okamžik k tomu, aby se do Vašeho vozidla vloupali a Vaše osobní věci odcizili. Policisté v těchto dnech zaměří výkon své služby právě do těchto inkriminovaných míst. V okolí hřbitovů a pietních míst se mohou tvořit kolony vozidel a problém můžete mít i s parkováním, proto dobře zvažte čas a dobu návštěvy těchto míst,“ apeluje policejní mluvčí Zuzana Churaňová.

K listopadu patří i pochmurné sychravé počasí, začíná se brzy stmívat a mlhy nebo déšť jsou stále častější. Proto je dobré myslet na svou bezpečnost a bezpečnost svých blízkých a tomuto počasí přizpůsobit i jízdu za volantem. „Pokud vyrážíte na návštěvu hřbitovů pěšky, dbejte i vy na svoji bezpečnost použitím reflexních doplňků, čímž zvýšíte svou viditelnost za zhoršených povětrnostních podmínek, které v podzimním období panují,“ doplňuje Zuzana Churaňová.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.