Jazzfest přivítá dvě tuzemská dua

39. ročník mezinárodního festivalu JAZZFEST KARLOVY VARY – SOKOLOV 2022 pokračuje v pátek 21. října komorním koncertem v Galerii umění. Vystoupí dvě tuzemská dua – Martin Brunner & Jaroslav Šindler a Emil Viklický & Pavel Hrubý.
Koncert začíná v 18 hodin.

Martin Brunner & Jaroslav Šindler

Flétnista Martin Brunner s kytaristou Jaroslavem Šindlerem mají za sebou nejen přebohatou muzikantskou dráhu lemovanou spoluprací s mnoha českými hudebníky a skupinami, ale vystupovali spolu už v 80. letech. Spolupráci pak na dlouhou dobu přerušili a obnovili ji až před dvanácti lety a nahráli spolu také dvě alba. Martin Brunner se proslavil v improvizačním Ventil Duu, hrál v bluesrockové kapele Spektrum, jazzrockovém Fragmentu, v Kontrabandu Milana Svobody, který spoluzakládal. Téměř dvacet let byl ředitelem a dramaturgem festivalu Jazz Goes To Town, jehož vznik inicioval. Jaroslav Šindler se pohybuje na profesionální scéně bezmála čtyři desetiletí, vedle spolupráce s mnoha hudebníky vede rovněž vlastní kvartet.

Emil Viklický & Pavel Hrubý – Between Us

Nástrojově neobvyklé spojení budou prezentovat excelentní pianista Emil Viklický a basklarinetista Pavel Hrubý, kteří zahrají skladby ze společného alba Between Us, dokladu to mimořádného souznění dvou odlišných jazzových generací. Emil Viklický, pianista, skladatel, aranžér, leader jazzových formací je legendou jazzové hudby s mezinárodní reputací. V letech 1977-78 studoval na prestižním jazzovém učilišti Berklee College v Bostonu. Spolupracoval s předními představiteli evropské a světové scény a především s bezpočtem našich umělců z různých hudebních oblastí. Je zkušeným skladatelem i interpretem v duetových sestavách. Pavel Hrubý je známý především ze své kmenové kapely Limbo. Album vyšlo na konci roku 2020 a obsahuje deset hudebních dialogů klavíru a basklarinetu a dva klavírní monology. Některé skladby jsou čistými improvizacemi.

Zdroj: Jazzfest

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.