Pospíšil: Je třeba zavést nové daně. Říkám to jako pravičák, jde o přežití této země

„Já doufám, že to vláda nenechá dojít do takové fáze, kdy by firmy ve velkém krachovaly. Musí jednat rychleji,“ říká Pospíšil. „Pokud se ukáže, že ta plánovaná podpora ve výši 30 miliard nestačí, musí další peníze přidat.“

I když vládní rychlost Pospíšil kritizuje, ideální podle něj není ani přístup Svazu průmyslu a obchodu. „Pan Špicar (místopředseda svazu, pozn. red.) by měl říct, kolik peněz by vlastně pomohlo a jaké jsou představy těch, které zastupuje.“

Jako kritickou vidí situaci i europoslanec Ivan David (SPD). „Obávám se, že krize, která se přibližuje, bude zcela srovnatelná s velkou hospodářskou krizí,“ varuje David s odkazem na globální depresi v roce 1929.

Zdůrazňuje zároveň stinnou stránku státní pomoci podnikatelům. „Je si třeba říci, že pomoc průmyslu povede k zadlužení do budoucnosti.“

Zvyšování státního dluhu je v poslední době v souvislosti se státní pomocí ve veřejném prostoru velké téma. Podle Pospíšila je nevyhnutelné určité zvýšení daní. „Musíme zavést daně nové. Pomoc nemůže být na úkor nového velkého dluhu. Říkám to jako pravičák. Je to v zájmu přežití této země,“ pokračoval Pospíšil. Dodal, že by spíš mířil na ty, kteří na celé krizi vydělávají. „To znamená banky, elektrárny, dodavatele fosilních paliv a tak dále,“ uzavřel.

zdroj: cnn.iprima.cz


KOMENTÁŘ REDAKCE

Zajímavé je poslouchat to, co říkají ti, kteří nikdy skutečně nepracovali.

Česká politická scéna  je úplně prošpikována jako dříve komunisty, tak dnes současnými nebo minulými členy ODS, kteří jsou odpovědní největší měrou za současnou ekonomickou, národohospodářskou, veřejnou a právní situaci v Čechách. Lidé z ODS s převlečenými kabáty dnes opět ženou Českou republiku vstříc dalším a dalším peklům, snad protože přišli na to, že i totálně ekonomicky rozvrácenou zemi lze pohodlně zadlužovat a přitom pokrytecky hlásat,  jak se musí všichni uskromnit, a zejména ti, kteří je svou nečinností utvrzují v tom, že zdaleka nekončí jejich cesta zlojedů na politickém výsluní.

„Jako bych slyšel Václava Kaluse a jeho proslulé utahování opasků, zatím co se mnoho členů ODS promlaskávalo od obludných lumpáren, až před soudní tribunály v nebývalé míře a následně až do amnestie, kterou stejný muž z ODS smyl hnůj zapáchají daleko za hranice České republiky jen proto, aby se dnes nesnesitelný zápach klientelismu a korupce opět řinul celou společností.“


Jiří Pospíšil (* 24. listopadu 1975 Chomutov) je český politik, v letech 2010 až 2014 místopředseda ODS a v letech 2002 až 2014 poslanec Parlamentu České republiky. Od roku 2014 je poslancem Evropského parlamentu za TOP 09, jejímž členem se stal roku 2017 a kterou v období 2017–2019 vedl. V říjnu 2018 se stal zastupitelem hlavního města Prahy. Působí též jako předseda správní rady Museum Kampa – Nadace Jana a Medy Mládkových.

V minulosti zastával úřad ministra spravedlnosti, nejdříve v letech 20062009 v první a druhé vládě Mirka Topolánka, a opět mezi roky 20102012 v kabinetu Petra Nečase. V období 2006–2007 a 2010–2011 byl předsedou Legislativní rady vlády. V letech 20092010 byl také děkanem Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni. Od prosince 2012 do srpna 2013 byl místopředsedou Poslanecké sněmovny.

Vystudoval gymnázium na Mikulášském náměstí v Plzni.

V roce 1999 ukončil studium na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. V roce 2002 získal titul JUDr.

Od roku 2007 je členem redakční rady časopisu Státní zastupitelství.

Dne 29. září 2009 rektor Západočeské univerzity v Plzni Josef Průša dočasně pověřil Jiřího Pospíšila funkcí děkana Právnické fakulty, když děkan Zachariáš a proděkani Tomažič a Kindl se pod tlakem médií vzdali funkcí poté, co byli obvinění z plagiátorství.[1] V listopadu 2009 se stal po volbě děkanem oficiálně.

Byl dlouholetým spolupracovníkem významné české mecenášky umění Medy Mládkové. Je členem správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových, která spravuje Museum Kampa umístěné v prostorách Sovových mlýnů na pražské Kampě.

Jiří Pospíšil žije od roku 2018 v Praze.

zdroj: Wikipedia

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.