Preventivní projekt Ajaxův zápisník

KARLOVARSKÝ KRAJ – Ve školách již 21 let.

Policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje jdou i v letošním školním roce do škol se svým projektem Ajaxův zápisník II., a to díky finanční podpoře Krajského úřadu Karlovarského kraje.

Preventivní projekt Ajaxův zápisník vznikl v roce 2001 díky jedné z policejních preventistek tehdejšího sokolovského okresu. Žáci třetích tříd spolupracujících škol dostanou od policejních preventistů při úvodní přednášce pracovní sešit, který seznamuje děti se základními zásadami bezpečnosti, s morálním chováním nebo je učí o tom, co je právní vědomí. Nezapomnělo se ani na dopravní výchovu nebo na bezpečné chování na internetu, kde pes Ajax varuje děti před nebezpečnými predátory v on-line prostředí. Děti pracují se zápisníkem po celý školní rok a tak poslední téma v sešitu patří letním prázdninám a jak se během nich bezpečně chovat, aby se všechny děti v pořádku v dalším školním roce vrátily do svých lavic.  Maskotem celého projektu je plyšový pejsek Ajax, který na ně při práci dohlíží po celý školní rok.

V letošním roce se do projektu prozatím zapojilo 1 173 žáků ze 42 základních škol z celého Karlovarského kraje.
V současné době probíhají po celém Karlovarském kraji úvodní přednášky a postupně dostanou pracovní sešity všichni žáci z přihlášených škol. K tomu navíc dostanou praktický Ajaxův diář na školní rok 2022/2023, kde najdou např. důležitá telefonní čísla, jak volat na tísňové linky, seznámí se s dopravními značkami a připomenou si základní výbavu jízdního kola. Zaznamenávat si pak do něj mohou různé poznámky, úkoly, školní výsledky a na poslední stránce najdou i rozvrh hodin. Aby všechny tyto poznámky mohly zaznamenat, dostanou k tomu i Ajaxovo propisovací tužku.

Pokud to situace dovolí, proběhne na konci školního roku tradiční Den s Ajaxem, který bude uspořádán jako odměna za celoroční práci pro všechny zúčastněné děti. Celé dopoledne tak proběhne ve znamení soutěží a ukázek práce Policie ČR. Na závěr každý obdrží svojí vybojovanou Ajaxovo cenu.

Přejeme všem žákům, aby se jim s Ajaxem pracovalo po celý rok dobře a těšíme se na ně při nadcházejících přednáškách.

kpt. Bc. Zuzana Churaňová

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.