Karlovy Vary nabízí turistům vlastního audio průvodce

Karlovy Vary nově nabízí chytrého audio průvodce Smart Guide. V něm se pod symbolickým názvem VARY°Metro nabízí unikátní projekt, který obsahuje čtyři speciálně sestavené trasy městem, podobné těm z pražského metra, vytvořené na základě konkrétního tématu, který místa spojuje. Najdete zde trasy PAMÁTKA, PRAMENY, VÝLET a ZÁŽITEK. Jak audio průvodce funguje a co vše nabízí návštěvníkům i místním?

S aplikací je možné poprvé vyrazit i mimo lázeňské centrum města a pomocí průvodce objevovat i krásy méně známých míst a památek. „První z tematických tras v rámci projektu VARY°Metro jsou historická místa v trase Památka, nebo sportovní a kulturní akce z trasy Zážitek. Prameny nabízí kolonády a samotné prameny. V rámci Zelené trasy se pak pro změnu projdete po lesích, vyhlídkách a rozhlednách,“ přiblížila konkrétní podobu jednotlivých tras projektová manažerka Infocentra Karlovy Vary Pavlína Kyselová.

Chystáte se na celý den do Varů a zajímá vás spíše příroda? Můžete se vydat trasou Výlet a nechat se jí vést po celý den. Přijíždíte do města na služební cestu a zůstáváte jenom na jednu noc? Stačí, když si aplikaci zapnete po cestě z hotelu do restaurace a ona vám pomocí upozornění ukáže, jaká místa ve vašem okolí stojí za zmínku. „Další trasy jsou například Lázeňské procházky, které vás mohou udržovat v kondici v rámci vašeho pobytu, nebo unikátní trasa UNESCO,“ doplnila Pavlína Kyselová.

Nová trasa UNESCO je reakcí na zápis 11 lázeňských měst Evropy na seznam kulturního dědictví. Ty největší, nejlíbivější a také nejznámější místa a památky vám nabízí právě tato trasa.

Kdykoliv a kdekoliv

Oficiální průvodce města Karlovy Vary je příjemným a uživatelsky nenáročným nástrojem, díky kterému se z obyčejné cesty z práce stane příjemná informativní procházka a z první návštěvy města zážitková záležitost. K žádné trase vás aplikace nenutí a o zastávkách vás informuje vyskakovacím upozorněním. Danou trasou se pak můžete, ale i nemusíte řídit. V aplikaci najdete všechny trasy Karlovými Vary, ale i seznam ikonických míst.

U každé zastávky si můžete přečíst nebo poslechnout audio výklad namluvený rodilými mluvčími ve čtyřech jazycích, tedy v češtině, němčině, ruštině a angličtině. Praktickou vlastností aplikace je, že si ji můžete stáhnout i v off-line verzi, která vás na základě GPS lehce zvládne navigovat městem i bez mobilních dat.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.