Policejní preventisté připomněli Mezinárodní den seniorů

Již tradičně připadá na 1. října Mezinárodní den seniorů a kdy jindy myslet na pomoc této ohrožené a velmi zranitelné skupině obyvatel než v tento den? Během prvního říjnového týdne preventisté z oddělení tisku a prevence Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje vyrazili za seniory do několika obchodních center v Karlovarském kraji.

Cílem akce bylo varovat je před možnými podvodníky a upozornit je na možná rizika s tím spojená, aby ubylo protiprávních jednání cílených na tuto věkovou skupinu obyvatel v Karlovarském kraji. „Policejní preventisté se snažili předat seniorům co nejvíce důležitých a potřebných informací spojených s nakupováním v obchodních centrech, aby nedali šanci kapsářům a hlídali si své kabelky a tašky. Preventisté radili seniorům, aby nevpouštěli do svého domova žádnou cizí osobu, nepůjčovali nikomu své platební prostředky nebo aby nesdělovali nikomu své osobní údaje. Seznámili je také s aktuálním trendem podvodných SMS zpráv, ve kterých se často pachatel vydává za banky, úřady, doručovací služby a další subjekty s cílem přinutit oběť k platbě nebo vyzrazení citlivých údajů či online bankovnictví. V souvislosti s tím seniorům poradili, jak tyto podvodné SMS zprávy rozeznat a nenaletět jim,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Podlahová.

Senioři dostali od preventistů mimo preventivních brožur, ve kterých mohli najít několik dalších důležitých preventivních rad také drobné dárky, jako například reflexní nákupní tašky, reflexní pásky, pouzdra na léky, kapesní lupy nebo žetony do nákupních košíků a čisticí ubrousky na brýle.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.